REKLAMA
REKLAMA

Sebastian Musiolik wypożyczony do Pordenone

Udostępnij :
Musiolik-Pordenone

Sebastian Musiolik w Pordenone / foto: pordenonecalcio.com

Sebastian Musiolik odchodzi z Rakowa Częstochowa do włoskiego Pordenone, klubu występującego we włoskiej Serie B. Umowa zawiera wypożyczenie do końca sezonu 2020/21 z opcją pierwokupu przez Włochów. Sebastian dołączył do Czerwono-Niebieskich 25 czerwca 2018 roku. W debiutanckim sezonie wystąpił w 27 spotkaniach na boiskach 1. Ligi i strzelił 7 bramek, czym znacznie przyczynił się do […]

Sebastian Musiolik odchodzi z Rakowa Częstochowa do włoskiego Pordenone, klubu występującego we włoskiej Serie B. Umowa zawiera wypożyczenie do końca sezonu 2020/21 z opcją pierwokupu przez Włochów.

Sebastian dołączył do Czerwono-Niebieskich 25 czerwca 2018 roku. W debiutanckim sezonie wystąpił w 27 spotkaniach na boiskach 1. Ligi i strzelił 7 bramek, czym znacznie przyczynił się do mistrzostwa i awansu do PKO Ekstraklasy.

Sezon 2019/20 już na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce Musiolik zakończył z bilansem 35 spotkań, 6 bramek i 2 asyst. W Pucharze Polski zagrał 3-krotnie, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

W obecnym sezonie pełnił już rolę zmiennika. Zagrał 14 minut w meczu pucharowym z Sandecją Nowy Sącz, a w PKO Ekstraklasie meldował się na murawie 4 razy i rozegrał łącznie 39 minut. Nie udało mu się wpisać na listę strzelców.

Przeczytaj także artykuł na włoskiej stronie klubu : https://www.pordenonecalcio.com/2020/10/01/il-gigante-polacco-musiolik-completa-lattacco-neroverde/

Źródło : Raków Częstochowa / foto: pordenonecalcio.com

REKLAMA