-->

Skra uruchomiła akcję crowdfundingową

Udostępnij :
Pierwszoligowa Skra Częstochowa walczy o powrót do domu. Klub rozpoczął akcję crowdfundingową, dzięki której będzie mógł dokończyć modernizację stadionu przy ulicy Loretańskiej. Wszyscy kibice mogą stać się akcjonariuszami pierwszoligowej drużyny, a przy okazji otrzymać liczne benefity.

Dzięki udanej kampanii 2020/2021, Skra Częstochowa przebojem wdarła się na zaplecze PKO BP Ekstraklasy i wbrew opiniom ekspertów utrzymała się w Fortuna 1 Lidze. Bieżący sezon pod względem sportowym rozpoczął się bardzo dobrze, później jednak dało o sobie znać pewnego rodzaju zmęczenie, wynikające z problemów infrastrukturalnych. Miejski Stadion Piłkarski przy ulicy Loretańskiej przechodzi gruntowną renowację, a piłkarze zmuszeni są do tego, by trenować na boiskach poza miastem. Mecze domowe rozgrywają w oddalonym o 80 kilometrów od Częstochowy Bełchatowie.

- Nie gra się łatwo półtorej roku na wyjeździe, nie gra się łatwo dwa miesiące bez swojej
szatni, swojego budynku klubowego – tłumaczył na konferencji prasowej po ostatnim meczu tegorocznej rundy jesiennej, trener Jakub Dziółka. - Dzisiaj wyjeżdżaliśmy spod Loretańskiej i koparki pracowały na to, żebyśmy wiosną wrócili do Częstochowy. Widzę, że prezesi bardzo ciężko na to pracują – zakończył szkoleniowiec, wyrażając zrozumienie dla obecnej sytuacji.

Wiele wskazuje na to, że Skra rzeczywiście wiosnę spędzi w Częstochowie. Remont obiektu trwa w najlepsze, a działacze - pomimo piętrzących się kłopotów - nie załamują rąk. W imieniu klubu miasto wystąpiło o środki z Narodowego Funduszu Polski Ład, część środków zebrana została natomiast w ramach Budżetu Obywatelskiego. Źródła te pozwoliły na trwającą właśnie wymianę murawy oraz rozbudowę budynku klubowego, dzięki czemu klub spełni wymogi licencyjne.

To jednak nie koniec wydatków czekających włodarzy drugiej siły częstochowskiego futbolu. By zaprosić fanów na mecze niezbędne są oczywiście trybuny, które również wymagają sporych nakładów finansowych… i tutaj Zarząd Skry wpadł na niecodzienny pomysł – uruchomił emisję akcji, na wzór przedsięwzięcia zorganizowanego nie tak dawno temu przez Wisłę Kraków.

Akcja finansowania społecznościowego organizowana jest wraz z platformą Beesfund, która również pomagała krakowskiej Wiśle. Zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować w Skrę nie tylko dołożą swoją cegiełkę do budowy trybun oraz rozbudowy infrastruktury około stadionowej, ale również otrzymają od klubu szereg benefitów, takich jak między innymi dostęp do zamkniętej grupy inwestorów, karnet na pierwszy pełny sezon Skry na „Lorecie”, miejsce na pamiątkowej tablicy dla akcjonariuszy czy możliwość obserwowania zamkniętego treningu pierwszej drużyny.

Aby stać się częścią klubu z niemal 96-letnią historią wystarczy wejść na stronę emisja.ks-skra.pl i wybrać jeden z sześciu dostępnych pakietów. Inwestycję rozpocząć można już od 204 złotych! Biorąc pod uwagę, że Skra to nie tylko drużyna męska grająca na drugim froncie rozgrywek ligowych w kraju, ale również pierwszoligowy zespół kobiet czy wyróżniona złotym certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej Akademia, zrzeszająca blisko pół tysiąca utalentowanych adeptów piłki nożnej – nie jest to kwota wygórowana.

Akcję już w tym momencie wsparło wiele osób publicznych, a grono stale się powiększa. Pozytywny odbiór przedsięwzięcia cieszy wszystkich, którym na sercu leży dobro częstochowskiego sportu, tym bardziej, że Skra to niewielki klub, w którym panuje rodzinna, przyjazna atmosfera, a droga z A-klasy do Fortuna 1 Ligi w zaledwie trzynaście sezonów musi budzić uznanie.

Razem z Wami wrócimy do domu! - zapowiadają w haśle przewodnim akcji działacze Skry.

Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia i już czujemy się zaproszeni! O szczegółach akcji więcej dowiecie się śledząc media społecznościowe Skry Częstochowa oraz odwiedzając witrynę emisji: emisja.ks-skra.pl.

Źródło : Biuro prasowe Skry Częstochowa

REKLAMA