REKLAMA
REKLAMA

Skra z ujemnymi punktami!

Udostępnij :
Komisja ds. Licencji Klubowych postanowiła ukarać Skrę Częstochowa odjęciem ośmiu punktów w rozgrywkach w sezonie 2024/2025 w związku ze sprawą niezapłaconych premii przez klub. Istnieje możliwość umorzenia kary pozbawienia pięciu punktów z powyższych ośmiu w przypadku uregulowania premii wszystkim zawodnikom pierwszej drużyny Skry w terminie do 15 stycznia 2024 roku.

Fragment z treści komunikatu:

(...)

2. Komisja na przedmiotowym posiedzeniu zajęła się również sprawą niezapłaconych premii przez klub SKRA Częstochowa względem zawodników i podjęła następującą decyzję:

– nałożyć na klub środek kontroli w postaci pozbawienia 8 (ośmiu) punktów w rozgrywkach w sezonie 2024/2025 w związku z niewykonaniem obowiązków wskazanych przez Komisję;

– umorzyć karę pozbawienia 5 (pięciu) punktów z powyższych 8 (ośmiu) pod warunkiem uregulowania premii wszystkim zawodnikom pierwszej drużyny w terminie do 15 stycznia 2024 roku.

Od powyższych decyzji przysługują klubom odwołania do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni o dnia doręczenia decyzji.

Jednocześnie Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN informuje, że wszczęła postępowanie wyjaśniające w stosunku do Klubu SKRA Częstochowa w celu weryfikacji, czy nie doszło do uchybień spełnienia kryterium F.03 oraz F.04 w toku procesu zasadniczego na sezon 2023/2024.

Źródło : PZPN.pl / 90minut.pl

REKLAMA