Śpiewa cała Częstochowa: Ekstraklasa dla RAKOWA!

MG_1011

Raków Częstochowa wygrał w meczu 30 kolejki Fortuna 1 Ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 i zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraklasy. W pierwszej połowie środowego spotkania licznie zgromadzeni kibice na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 goli nie zobaczyli. Czerwono-Niebiescy zaczęli strzelać tuż po przerwie. W 49 minucie na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Szymon Lewicki, a dwie […]

Raków Częstochowa wygrał w meczu 30 kolejki Fortuna 1 Ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 i zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraklasy.

W pierwszej połowie środowego spotkania licznie zgromadzeni kibice na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 goli nie zobaczyli. Czerwono-Niebiescy zaczęli strzelać tuż po przerwie. W 49 minucie na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Szymon Lewicki, a dwie minuty później podwyższył Marcin Listkowski. Jak się okazało były to jedyne gole w tym meczu.

Dzięki zwycięstwu Raków po 21 latach zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce! Czerwono-Niebiescy na cztery kolejki przed końcem sezonu zajmują pierwsze miejsce w tabeli Fortuna I ligi z przewagą dziewięciu punktów nad drugim ŁKS-em Łódź oraz szesnastu punktów nad trzecią Stalą Mielec. Stal Mielec nie ma już szans na wyprzedzenie Rakowa na zakończenie sezonu.

[WIDEO] Raków w Ekstraklasie! Marek Papszun na pomeczowej konferencji!

24-04-2019 / 17:30 / Fortuna 1 Liga Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0) Bramki: 49′ Szymon Lewicki, 51′ Marcin Listkowski

Raków: Gliwa – Noiszewski, Petrasek, Kasperkiewicz, Malinowski, Sapała, Schwarz, Kun, Listkowski (81′ Bartl), Szczepański (87′ Wróblewski), Lewicki (67′ Musiolik)

Podbeskidzie: Leszczyński – Jaroch, Jończy, Wiktorski, Ramirez, Gonzalez (77′ Bieroński), Kostorz, Gach, Rakowski, Roginić (81′ Hilbrycht), Sabala (72′ Mystkowski)