REKLAMA
REKLAMA

Startuje Okręgówka! Co nas czeka w nowym sezonie?

Udostępnij :
MG_2671

W najbliższy weekend rozgrywki wznowi Klasa Okręgowa. Siedem spotkań zaplanowano na sobotę, jedno na niedzielę, a mecz pomiędzy Gminą Kłomnice, a MKS-em Myszków został przełożony na 23 listopada. Sezon otworzy mecz w Golcach, gdzie o godzinie 13:00 podopieczni Tomasza Czoka zmierzą się z Wartą Mstów. W drużynie Amatora doszło do sporych zmian. Z zespołem pożegnali […]

W najbliższy weekend rozgrywki wznowi Klasa Okręgowa. Siedem spotkań zaplanowano na sobotę, jedno na niedzielę, a mecz pomiędzy Gminą Kłomnice, a MKS-em Myszków został przełożony na 23 listopada.

Sezon otworzy mecz w Golcach, gdzie o godzinie 13:00 podopieczni Tomasza Czoka zmierzą się z Wartą Mstów. W drużynie Amatora doszło do sporych zmian. Z zespołem pożegnali się Robert Brzęczek, Denis Dushkin, Kamil Skowronek oraz Bartosz Bartelak. W ich miejsce pozyskano takich zawodników jak Dorian Matyja, Bartłomiej Kos, Antoni Kopeć oraz Dawid Dyła. Jeśli chodzi o Wartę, to z zespołem pożegnało się dwóch kluczowych zawodników – Mateusz Kyzioł oraz Michał Kowalczyk. Drużynę wzmocnili Paweł Adrianowicz oraz Jakub Jędrzejak. W trakcie załatwiania powrotu do klubu z RKS-u Radomsko jest Adrian Jura.

W Krzepicach Liswarta podejmie Pogoń Kamyk. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Do drużyny prowadzonej przez Andrzeja Wróblewskiego dołączyli Mariusz Pawelec oraz Rafał Kasprzak. W Pogoni Kamyk dalej postanowiono stawiać na młodzież, która wspierana przez doświadczonych zawodników jak Kuczera, Skoczylas czy Wojciechowski powinna sprawić wiele niespodzianek.

Spadkowicz IV Ligi – Zieloni Żarki pierwsze spotkanie rozegrają w Woźnikach z miejscowym MLKS-em. W obu zespołach nie doszło do większych zmian kadrowych i można je typować wśród drużyn walczących o awans. Ku zdziwieniu wielu osób na kilkanaście dni przed rozgrywkami funkcję trenera Zielonych przestał pełnił Karol Pilis, który chciał ponownie wprowadzić drużynę do IV Ligi.

Do wielkiego wydarzenia dojdzie w Cykarzewie, gdzie miejscowy Grom pierwszy raz w historii awansował do Klasy Okręgowej. Rywalem beniaminka będzie Stradom Częstochowa. Na spotkaniu, które zaplanowano na godzinę 17:00 można spodziewać się sporej frekwencji na trybunach.

Po krótkiej przerwie spowodowanej spadkiem do Lublinieckiej Klasy A, ponownie w Okręgówce zobaczymy Jedność Boronów. Już w pierwszym meczu wicelider Klasy Okręgowej z ubiegłego sezonu – KS Panki sprawdzi ich formę. Podopieczni Adriana Pasieki stawiani są w tym sezonie w gronie faworytów do awansu i pewnie będą chcieli wywieźć z Boronowa komplet punktów.

W Truskolasach miejscowa Olimpia podejmie kolejnego beniaminka rozgrywek – Unię Rędziny. Drużynę prowadzoną przez Marcina Zalewskiego opuścił najlepszy strzelec – Dawid Wojtyra, który przeniósł się do IV-ligowego Znicza Kłobuck. Większe zmiany nastąpiły w zespole prowadzonym przez Oskara Operacza. Do Unii dołączyli m.in. były młodzieżowy Reprezentant Polski – Łukasz Brondel, a także Miłosz Socha, Bartosz Bartelak, Piotr Frąc, Kamil Gęsiarz oraz Szymon Dróżdż. Tak wzmocniony zespół mimo iż dopiero awansował do Okręgówki również stawiany będzie wśród drużyn walczących o awans do IV Ligi.

Spotkanie pomiędzy Piastem Przyrów, a Unią Kalety zostanie rozegrane w Niedzielę o godzinie 17:00. W drużynie gości doszło do zmiany na stanowisku trenera. Jarosława Neumanna zastąpił Ireneusz Adamski, który jako zawodnik wystąpił w ponad 80 spotkaniach Ekstraklasy w takich drużynach jak Śląsk Wrocław czy Ruch Chorzów.

Zobacz terminarz 1 kolejki Klasy Okręgowej

Źródło: własne / facebook.com

REKLAMA