Trener zostaje. Podsumowanie ostatniej kolejki Ekstraklasy.

W ostatniej rozegranej kolejce PKO Ekstraklasy (27 seria spotkań) Raków Częstochowa przegrał w Radomiu z Radomiakiem 2:1.

Czerwono-Niebiescy swoje spotkanie rozegrali w piątek 5 kwietnia. Radomiak do przerwy prowadził już 2:0 po bramce samobójczej Stratosa Svarnasa oraz golu Jardela, który odprowadził piłkę do bramki po błędzie bramkarza Rakowa.

Po przerwie kontaktowego gola zdobył Papanikolaou. Do końca spotkania Raków miał swoje sytuacje, jednak nie udało się zdobyć chociażby wyrównującej bramki. Ostatecznie to zespół z Radomia cieszył się ze zwycięstwa.

Po tym meczu media w całej Polsce typowały kto zostanie nowym trenerem Mistrzów Polski.

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

We wtorkowe popołudnie (9 kwietnia), właściciel Rakowa przekazał jednak na platformie X:

Niedawno skończyliśmy spotkanie ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Poinformowaliśmy wszystkich, że dalej będziemy inwestować w rozwój Dawida Szwargi, jako pierwszego trenera. Przekazaliśmy również, że winę za sytuację, w której się znaleźliśmy, ponosi nie tylko sztab i zarząd, ale również piłkarze i oczekujemy od wszystkich 100% zaangażowania w jej naprawę

Tym samym na ławce trenerskiej nadal pozostanie ten sam sztab, który będzie odpowiadał za przygotowanie drużyny na kolejne mecze.

Najbliższy już w sobotę na Limanowskiego z Legią Warszawa, która we wtorek ogłosiła zakończenie współpracy z Kostą Runjaiciem. Nowym trenerem "Wojskowych" będzie Goncalo Feio.