Prezenty Rakowa. Porażka Czerwono-Niebieskich w Radomiu

Radomiak Radom wygrał z Rakowem Częstochowa 2:1 w meczu 27 kolejki PKO Ekstraklasy który był rozegrany w piątkowy wieczór (5 kwietnia 2024 o 20:30)

Pierwszy gol dla Radomiaka to samobójcze trafienie Stratosa Svarnasa w 25 minucie.

Druga bramka dla gospodarzy padła chwilę przed przerwą, po kiksie bramkarza Rakowa Kacpra Bieszczada, który próbował wybić piłkę daleko od swojego pola karnego, jednak pomylił się i futbolówkę do bramki odprowadził Jardel.

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

Niecałe pięć minut po przerwie kontaktowego gola zdobył Papanikolaou. W drugiej połowie świetnym wykonaniem rzutu wolnego popisał się Ivi Lopez, jednak bramkarz Radomiaka wybił futbolówkę ponad poprzeczkę.

Była to szósta porażka Rakowa w tym sezonie.

Radomiak Radom - Raków Częstochowa 2:1 (2:0)

1:0 - 25' Svarnas (samobójcza)
2:0 - 44' Jardel
2:1 - 49' Papanikolaou

Radomiak: 28. Gabriel Kobylak - 13. Jan Grzesik, 29. Raphael Rossi, 4. Luka Vušković, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo (79, 11. Daniel Pik), 6. Michał Kaput (72, 77. Chrístos Dónis), 8. Luizão, 66. Bruno Jordão (87, 16. Mateusz Cichocki), 20. Luís Machado (87, 23. João Peglow) - 22. Jardel.

Raków: 89. Kacper Bieszczad - 25. Bogdan Racovițan, 24. Zoran Arsenić (80, 88. Matej Rodin), 4. Strátos Svárnas - 20. Jean Carlos Silva, 5. Gustav Berggren (60, 30. Władysław Koczerhin), 66. Giánnis Papanikoláou (80, 8. Ben Lederman), 11. John Yeboah (78, 27. Bartosz Nowak), 21. Dawid Drachal, 26. Erick Otieno (60, 10. Ivi López) - 19. Ante Crnac.

Źródło : własne / 90minut.pl