REKLAMA
REKLAMA

W Częstochowie Raków zagra z Piastem

Udostępnij :
W sobotę 4 lutego o godzinie 15:00 Raków Częstochowa podejmie zespół Piasta Gliwice.

Obie drużyny do sobotniego meczu podejdą w podobnych nastrojach, czyli z niedosytem. Zarówno Raków, jak i Piast na inaugurację rundy wiosennej zanotowały remisy. Medaliki w wyjazdowym spotkaniu podzielili się punktami z Wartą Poznań, natomiast Piast przed własną publicznością zremisował z Jagiellonią Białystok.

Piast to obecnie 16 drużyna PKO BP Ekstraklasy, która zdobyła dotychczas 17 punktów, na które złożyły się 4 zwycięstwa, 5 remisów oraz 9 przegranych. Medaliki nieprzerwanie od października zajmują fotel lidera. mając na koncie 42 punkty.

tabela PKO Ekstraklasa

Raków w rozgrywkach ligowych zdobył dotychczas 36 bramek. Najwięcej goli strzelił Bartosz Nowak, autor 6 trafień. Po jednej bramce mniej mają Ivi Lopez, Fabian Piasecki oraz Vladislavs Gutkovskis. Piast w walce o ligowe punkty strzelił 19 goli. Najczęściej na listę strzelców wpisywał się Kamil Wilczek, który do bramki rywali trafiał sześciokrotnie. Ostatni raz przed tygodniem w starciu z Jagiellonią. 

Mecz z Piastem poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka. Jego asystentami Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz. Sędzią technicznym wybrany został Mateusz Piszczelok. Za system VAR odpowiedzialny będzie natomiast duet Paweł Raczkowski - Arkadiusz Kamil Wójcik. 

Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania o godzinie 15:00. Bramy stadionu przy Limanowskiego 83 zostaną otwarte dwie godziny wcześniej.

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

Źródło : Raków Częstochowa

REKLAMA