-->

We wtorek HIT w Pucharze Polski : Raków Częstochowa – Lech Poznań

Udostępnij :
rakow-lech

30.10.2018, 1/16 Pucharu Polski – Raków Częstochowa – Lech Poznań

Siedmiokrotny Mistrz Polski będzie rywalem częstochowskiego Rakowa w starciu 1/16 Pucharu Polski. Mecz rozegrany zostanie we wtorek 30 października o godzinie 17:45 Lech Poznań powstał w 1922 roku i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. „Kolejorz” siedmiokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski i pięciokrotnie Puchar naszego kraju. Prezesem Lecha jest Karol Klimczak, a trenerem pierwszego […]

Siedmiokrotny Mistrz Polski będzie rywalem częstochowskiego Rakowa w starciu 1/16 Pucharu Polski. Mecz rozegrany zostanie we wtorek 30 października o godzinie 17:45

Lech Poznań powstał w 1922 roku i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. „Kolejorz” siedmiokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski i pięciokrotnie Puchar naszego kraju. Prezesem Lecha jest Karol Klimczak, a trenerem pierwszego zespołu Ivan Djurdjević, który tę funkcję sprawuje od 21 maja. 

Ekipa z Poznania aktualnie występuje w Lotto Ekstraklasie. Lech po 13. kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 20. punktów. Bilans spotkań to sześć zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek (stosunek bramek 19-18). Najlepszym strzelcem zespołu jest Christian Gytkjær (6 trafień). W ostatniej kolejce niebiesko-biali przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:3. 

Warto przypomnieć, że zawodnikiem Lecha jest wychowanek Rakowa Maciej Gajos. To nie wszystkie powiązania między klubami. Marek Śledź dyrektor Akademii Raków był odpowiedzialny w KKS-ie za szkolenie młodych piłkarzy. To właśnie między innymi dzięki pracy dyrektora Śledzia rozwinęły się talenty między innymi Dawida Kownackiego czy Karola Linettego. 

Początek spotkania we wtorek 30 października o godzinie 17:45.

Dla osób, które nie mogą być na stadionie przy ulicy Limanowskiego – transmisja LIVE w Polsacie Sport.

Osobom, które akurat nie będą siedziały przed telewizorem, zostanie transmisja radiowa którą bezpośrednio ze stadionu przeprowadzi Radio FON – Facebook Radia FONStrona internetowa Radia

UWAGA ! Dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie po meczu z Lechem na pętli koło stadionu zostaną podstawione dodatkowe tramwaje dla kibiców. 

Tramwaje będą odjeżdżały cyklicznie co pięć minut między 19.55, a 20.15. Biorąc pod uwagę bardzo duże zainteresowanie meczem i deficyt miejsc parkingowych wszystkim kibicom sugerujemy skorzystanie z transportu miejskiego. 

W dniu meczu z Lechem częstochowskie tramwaje zostaną ozdobione w okolicznościowe małe szaliki Rakowa.

źródło: Raków Częstochowa / rksrakow.pl

REKLAMA