[WIDEO] Porażka Skry na zakończenie sezonu!

MG_0575

W niedzielę 19 maja Skra rozegrała swój ostatni mecz w sezonie w rozgrywkach II Ligi. Chociaż Skrzacy prowadzili w Tarnobrzegu 0:1, to ostatecznie przegrali spotkanie 2:1.  Sam początek meczu przyniósł wyrównaną grę. Gospodarze, dla których stawka była przecież ogromna nie byli w stanie zdominować Skry, a z czasem sami znaleźli się w defensywie. W 14 […]

W niedzielę 19 maja Skra rozegrała swój ostatni mecz w sezonie w rozgrywkach II Ligi. Chociaż Skrzacy prowadzili w Tarnobrzegu 0:1, to ostatecznie przegrali spotkanie 2:1.

Sam początek meczu przyniósł wyrównaną grę. Gospodarze, dla których stawka była przecież ogromna nie byli w stanie zdominować Skry, a z czasem sami znaleźli się w defensywie. W 14 minucie mocno i tylko minimalnie niecelnie strzelał Krzysztof Napora. Potem Skrzacy mieli kilka stałych fragmentów na połowie Siarki, by wreszcie w 21 minucie zdobyć gola. Mariusz Holik doskonale podał do wychodzącego na czystą pozycję Krzysztofa Napory, a pomocnik posłał piłkę obok bramkarza.

Do przerwy Skra prowadziła 0:1.

W 64 minucie goście dwukrotnie byli blisko zdobycia gola. Najpierw piłkę po mocnym strzale Dominika Marka z trudem odbił na róg bramkarz, chwilę później główkował Konrad Poprawa, ale w tej sytuacji gospodarzy uratował Radulj.

Krótko po tym Siarka zdobyła dwie bramki. Konkretnie 18-letni Kacper Wełniak, który najpierw wykorzystał podanie Mateusza Janeczko, a trzy minuty później szybko rozegrany rzut rożny.

Po stracie dwóch goli trener Paweł Ściebura w krótkim czasie dokonał trzech zmian – wpuścił na boisko Michała Kiecę, Dawida Niedbałę i Bartosza Skowrona. Zawodnicy Skry próbowali zmienić niekorzystny wynik, ale nie zdołali. W 88 minucie byli bardzo, bardzo blisko. Najpierw gospodarzy uratowała znakomita obrona bramkarza – Hieronima Zocha, po chwili Mariusz Holik uderzył nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry trójkową akcję Marek – Olejnik – Kieca zamykał ten ostatni. Wydawało się, że z kilku metrów musi trafić do bramki gospodarzy, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Dobry mecz Skrzaków w Tarnobrzegu zakończył się porażką 1:2. Porażką, na którą zawodnicy z Loretańskiej na pewno nie zasłużyli.

Siarka Tarnobrzeg – Skra Częstochowa 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – 21′ Napora 1:1 – 67′ Wełniak 2:1 – 70′ Wełniak

Siarka: Zoch, Głaz, Kubowicz, Duda, Woźniak (24′ Ropski), Płatek (46′ Wełniak), Wełnicki, Radulj, Wodecki, Sitek (81′ Mróz), Janeczko (87′ Galara)

Skra: Biegański, Gerega (73′ Skowron), Poprawa, Holik, Obuchowski, Napora (73′ Niedbała), Zalewski, Olejnik, Marek, Nocoń, Nowak (69′ Kieca)