-->

[RELACJA] Wróciła Okręgówka! Ostatni w tabeli Orzeł Kiedrzyn wygrywa na otwarcie rundy wiosennej!

Udostępnij :
53681224_338328930359312_5330130151789297664_n

W weekend odbyła się 18 kolejka Częstochowskiej Klasy Okręgowej „Football Factory”. Siedem spotkań zostało rozegranych w sobotę, a dwa w niedzielę. Lider z Kłobucka podejmował na własnym obiekcie Pogoń Kamyk. W derbowym pojedynku Znicz pokonał gości 2:0, a bramki dla gospodarzy zdobyli Kamil Wojtyra oraz z rzutu karnego Maciej Wolski. W Krzepicach miejscowa Liswarta musiała […]

W weekend odbyła się 18 kolejka Częstochowskiej Klasy Okręgowej „Football Factory”. Siedem spotkań zostało rozegranych w sobotę, a dwa w niedzielę.

Wszystkie wyniki 18 kolejki Klasy Okręgowej „Football Factory”

Lider z Kłobucka podejmował na własnym obiekcie Pogoń Kamyk. W derbowym pojedynku Znicz pokonał gości 2:0, a bramki dla gospodarzy zdobyli Kamil Wojtyra oraz z rzutu karnego Maciej Wolski.

W Krzepicach miejscowa Liswarta musiała uznać wyższość Unii Kalety. Gole dla gości zdobywali Pilarski, Nojman i Zuber, natomiast honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Kilan.

Olimpia Truskolasy przegrała aż 1:6 z Wartą Mstów! Hattrickiem dla gości popisał się Michał Kowalczyk. Dwie bramki zdobył Andrzej Bogucki, a jedno trafienie zaliczył Maciej Niezabitowski. Gola dla Olimpii strzelił Dawid Wojtyra.

Amator Golce pokonał MLKS Woźniki 4:2. Bramki zdobyli Grzegorz Kędzierski (dwie), Michał Wróblewski oraz Patryk Chajduś dla Amatora oraz Krzysztof Kowalski i Bastian Harwig dla MLKS-u.

Orzeł Psary/Babienica przyjechał do Częstochowy na spotkanie z Olimpią Huta Stara, która ze względu na renowację boiska swoje pierwsze wiosenne spotkanie musiała rozegrać na innym stadionie. Zmiana miejsca przyniosła jednak szczęście, a jedynego gola w meczu zdobył dla Olimpii – Kamil Zasępa.

W Kłomnicach doszło do pojedynku GLKS-u z Lotnikiem Kościelec. Od rundy wiosennej Gminę Kłomnice prowadzi były szkoleniowiec i zawodnik Lotnika – Przemysław Chobot. Podopieczni „Chobiego” wygrali z drużyną prowadzoną przez Cezarego Siwego 2:1. Pierwsza bramka należała do gości, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Kaniowski. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat, co przełożyło się na dwa trafienia, których autorami byli Jacek Kiebdaj oraz z rzutu karnego Bartłomiej Szymczyk.

Jedyny remis w 18 kolejce padł w Częstochowie, gdzie przy ul. Sabinowskiej Stradom podejmował Spartę Lubliniec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Bramki zdobywali: Piotr Jarzyn i Ariel Wiśniowski dla Stradomia oraz Rafał Markowski i Roland Skolik dla Sparty.

W niedzielę odbyły się kolejne dwa spotkania. Pierwsze z nich to pojedynek drużyny z Kiedrzyna z Wartą Kamieńskie Młyny. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Orzeł w zimowej przerwie dość konkretnie się wzmocnił i zapewne będzie próbował za wszelką cenę utrzymać się w Klasie Okręgowej. Zadanie będzie bardzo trudne, jednak pierwszy krok w stronę utrzymania został wykonany już w pierwszym wiosennym meczu. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Sebastian Lachowski, który tym samym zapewnił drużynie z Kiedrzyna 3 punkty.

Ostatnie spotkanie kolejki to pojedynek KS-u Panki z Piastem Przyrów. Vice-lider czeka cały czas na potknięcie lidera z Kłobucka i tym samym zmniejszeniem do niego strat. Tym razem miejscowy KS pokonał gości z Przyrowa 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Jakub Koza, Krzysztof Pietrzykowski oraz z rzutu karnego Tomasz Pasieka, dla Piasta trafił Tomasz Walioszczyk.

Zobacz wszystkie wyniki 18 kolejki oraz aktualną tabelę Klasy Okręgowej „Football Factory”

Źródło: własne / laczynaspilka.pl

REKLAMA