-->

[FOTO] Wszyscy uczestnicy VI Memoriału Jerzego Wyrobka są zwycięzcami!

Udostępnij :
DSC06245

Reprezentacja CzOZPN bardzo dobrze zaprezentowała się podczas memoriału J.Wyrobka / foto: slzpn.katowice.pl

Jako zawodnik w barwach Ruchu zdobył 3 tytuły mistrza Polski, raz wywalczył Puchar Polski i 15 razy wystąpił w pierwszej reprezentacji naszego kraju. Ponadto mistrzowską koronę (w 1989 roku) oraz pucharowe trofeum (w 1996 roku) zdobył także jako szkoleniowiec „niebieskich” i jak do tej pory nikt inny już po nim dla śląskiego klubu takiego sukcesu […]

Jako zawodnik w barwach Ruchu zdobył 3 tytuły mistrza Polski, raz wywalczył Puchar Polski i 15 razy wystąpił w pierwszej reprezentacji naszego kraju. Ponadto mistrzowską koronę (w 1989 roku) oraz pucharowe trofeum (w 1996 roku) zdobył także jako szkoleniowiec „niebieskich” i jak do tej pory nikt inny już po nim dla śląskiego klubu takiego sukcesu nie osiągnął. Jeżeli jeszcze do tego dodamy, że szkoleniowiec pracujący również w innych klubach naszego województwa: Sokole Tychy, Odrze Wodzisław, GKS Jastrzębie i Zagłębiu Sosnowiec był do końca swego życia w Wydziale Szkolenia Podokręgu Katowice stanie się jasne, że Memoriał Jerzego Wyrobka upamiętnia wybitną postać.

Zobacz całą galerię zdjęć na slzpn.katowice.pl

W szóstym już turnieju upamiętniającym sylwetkę piłkarza oraz trenera urodzonego 19 grudnia 1949 roku i zmarłego 26 marca 2013 roku wzięli udział zawodnicy w kategorii U-11, czyli urodzeni w 2008 roku. 12 reprezentacji podokręgów rywalizowało najpierw w czterech trzy zespołowych grupach, a następnie drużyny zostały przydzielone przez trenerów reprezentacji Śląskiego ZPN U-12, do trzech cztero-zespołowych grup i każda drużyna rozegrała w sumie 5 spotkań po 20 minut każde w turnieju nie była prowadzona klasyfikacja. Poczynaniom adeptów piłki nożnej z rocznika 2008 bacznie przyglądali się trener koordynator Damian Galeja i szkoleniowcy wyznaczeni przez Śląski Związek Piłki Nożnej do wyławiania talentów, którzy w przyszłym sezonie trafią już do formowanej reprezentacji Śląskiego ZPN U-12. Memoriał Jerzego Wyrobka rozpoczął bowiem tegoroczny okres selekcyjny.

Reprezentacja CzOZPN / foto: slzpn.katowice.pl

Reprezentacja CzOZPN: D. Ciekot, M. Ciekot, Janczyk, Kalek, Klekot, Kowalczyk, Kutera, Łojszczyk, Mazanek, Mikołaj Podwysocki, Maksymilian Podwysocki, Radło, Szymczyk, Tajchman, Trenerzy: Michał JELONEK i Oskar SIKORA.

Indywidualne statuetki dla najlepszych zawodników w swoich drużynach otrzymali: Antoni Baranek (Rybnik), Bartosz Breguła (Lubliniec), Igor Ferster (Bytom),  Paweł Gabarski (Zabrze), Nikodem Gaździk (Tychy), Bartłomiej Kalek (Częstochowa), Paweł Klimas (Racibórz), Mateusz Klimczak (Bielsko-Biała), Wojciech Machura (Katowice), Wiktor Michalik (Skoczów), Mateusz Radomski (Sosnowiec) i Oliwier Stokłosa (Żywiec).

Źródło: slzpn.katowice.pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA