Zagraj w XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”!

Udostępnij :
7f1c5af9156fb7c76ee283a9102f7bfd

Zapisy do XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przedłużone do 7 października!

Tydzień dłużej niż pierwotnie planowano, bo do 7 października, potrwają zapisy do największych piłkarskich rozgrywek dla dzieci w Europie. Zainteresowanie turniejem jest tak duże, że decyzja organizatorów nie mogła być inna. To ostatnia szansa na dołączenie do zabawy i umożliwienie dzieciom przeżycia wspaniałej przygody z rówieśnikami z całej Polski. „Z Podwórka na Stadion o Puchar […]

Tydzień dłużej niż pierwotnie planowano, bo do 7 października, potrwają zapisy do największych piłkarskich rozgrywek dla dzieci w Europie. Zainteresowanie turniejem jest tak duże, że decyzja organizatorów nie mogła być inna. To ostatnia szansa na dołączenie do zabawy i umożliwienie dzieciom przeżycia wspaniałej przygody z rówieśnikami z całej Polski.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to jeden ze sztandarowych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej, którym krajowa federacja chwali się całemu futbolowemu światu. To olbrzymie wydarzenie, w którym co rok uczestniczą tysiące chłopców i dziewczynek, chcących spędzić aktywnie czas na zielonej murawie.

W tegorocznej edycji turniej staje się jeszcze bardziej dostępny dla zawodników. Drużyny, tradycyjnie już, można zgłaszać w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12. I to właśnie kryterium wieku jest jedynym ograniczeniem dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. Każdy szkolny zespół złożony z dzieci w odpowiednim wieku może wystartować w zawodach. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku podmiotów innych niż szkoły, wystawiających drużyny dziewcząt z każdej kategorii, a także najmłodszych chłopców. Jeśli zaś chodzi o chłopców z kategorii U-10 oraz U-12, to w klubach sportowych i UKS-ach zgłoszeni mogą zostać jedynie zawodnicy niepotwierdzeni do rozgrywek ligowych w sezonie 2018/19, natomiast w akademiach i innych podmiotach – wyłącznie ci, którzy w ogóle nie są potwierdzeni w Extranecie. Nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać swoje zespoły na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to przede wszystkim zabawa i szansa na aktywne spędzenie czasu dla dzieci. Każdego roku w rozgrywkach pokazują się utalentowani zawodnicy z całego kraju. Najlepsi z nich mogą w przyszłości otrzymać zaproszenie na Letnią Akademię Młodych Orłów, a następnie trafić do reprezentacji Polski. W turnieju wzięło udział już ponad 50 późniejszych kadrowiczów różnych kategorii wiekowych. Wśród nich m.in. Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Paulina Dudek czy ambasador rozgrywek – Arkadiusz Milik. – Moja piłkarska przygoda rozpoczęła się od turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, dlatego cieszy mnie fakt, że ta sportowa impreza tak dynamicznie się rozwija i wzbudza ogromne zainteresowanie dzieci oraz trenerów. To niesamowite, że zwycięzcy mogą zagrać w finale na stadionie PGE Narodowym, na którym swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. Jestem przekonany, że udział w tym turnieju to szansa na spełnienie marzeń i odkrycie talentu – powiedział napastnik reprezentacji Polski i SSC Napoli.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem już od 12 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

– Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest miejscem, gdzie młodzi zawodnicy mogą grać w piłkę i po prostu cieszyć się z tego. Dając im możliwość występu w rozgrywkach zaszczepiamy w nich miłość do sportu i wychowujemy przyszłe gwiazdy piłkarskich boisk. Najważniejsze, aby turniej kojarzył się z uśmiechem na ustach wszystkich uczestników – podkreśla Jacek Magiera, trener reprezentacji Polski U-20.

Szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl.

Źródło: Łączy nas piłka / www.laczynaspilka.pl