-->

[ZAPOWIEDŹ] Mecz na szczycie i co jeszcze nas czeka w Klasie „A”?

Udostępnij :
MG_3895

W weekend 28-29 września zostanie rozegrana 7 kolejka Klasy A. W Podokręgu Częstochowa rozgrywki podzielone są na dwie grupy. W pierwszej grupie dojdzie do hitowego starcia. Zmierzy się w nim dwóch spadkowiczów z Klasy Okręgowej: Orzeł Kiedrzyn – Lotnik Kościelec. W rozgrywkach Klasy „A” oba zespoły są niepokonane i do dzisiejszego starcia zdobyły wszystkie możliwe […]

W weekend 28-29 września zostanie rozegrana 7 kolejka Klasy A. W Podokręgu Częstochowa rozgrywki podzielone są na dwie grupy.

W pierwszej grupie dojdzie do hitowego starcia. Zmierzy się w nim dwóch spadkowiczów z Klasy Okręgowej: Orzeł Kiedrzyn – Lotnik Kościelec. W rozgrywkach Klasy „A” oba zespoły są niepokonane i do dzisiejszego starcia zdobyły wszystkie możliwe punkty. Czy drużyny podzielą się punktami, a może któraś z drużyn wygra i samodzielnie będzie prowadzić w tabeli Klasy A gr. I ?

Jakie jeszcze mecze zostaną rozegrane w pierwszej grupie? Naprzód Ostrowy zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek – Białą Gwiazdą Krasice. Najmocniejszym punktem BGK jest atut własnego boiska, więc faworytem w sobotnim spotkaniu jest z pewnością Naprzód. Liswarta Popów podejmować będzie Płomień Czarny Las, który w tym sezonie mocno zawodzi i z pewnością przed sezonem wielu kibiców stawiało drużynę z Czarnego Lasu jako jednego z kandydatów do awansu. Po 6 kolejkach drużyna zgromadziła zaledwie 4 punkty i zajmuje trzecią pozycję od końca. Grom Miedźno zagra z częstochowskim Ajaksem. Obie drużyny mają na swoim koncie po 6 punktów i w dzisiejszym meczu pewnie będą chciały zagrać o komplet punktów. Zajmujący czwarte miejsce w tabeli Sokół Wręczyca zagra z szóstą Victorią Częstochowa. Do ciekawego pojedynku może dojść w Łobodnie, gdzie trzecia w tabeli Oksza zagra z drużyną Błękitnych Libidza. Ostatnie spotkanie 7 kolejki zostanie rozegrane w niedzielę w Kruszynie. Przedostatni w tabeli Kmicic zmierzy się z ostatnią drużyną – Spartą Nowa Wieś.

Zobacz wszystkie pary oraz aktualną tabelę Klasy A gr. I

Co nas czeka w drugiej grupie? Orkan Rzerzęczyce zmierzy się Lotem Konopiska. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00. LZS Mrzygłód zagra z wiceliderem tabeli – Pilicą Koniecpol. Podopieczni Dawida Krzętowskiego muszą wygrywać mecz za meczem, jeśli chcą walczyć o awans do Klasy Okręgowej. Sokół Olsztyn zagra z beniaminkiem rozgrywek – Unią Masłońskie. W tabeli lepszą pozycję zajmują zawodnicy Unii, lecz przewaga 3 punktów nad Sokołem może zniknąć po dzisiejszym spotkaniu. Ciekawie zapowiada się spotkanie w Kamienicy Polskiej gdzie miejscowa, nieobliczalna drużyna LKS-u podejmować będzie lidera tabeli – Spartę Szczekociny. W Starczy Czarni, którzy awansowali do półfinału AP-Sport Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa zagrają ze Startem Soborzyce. Jeśli Czarni chcą w tym sezonie również liczyć się w walce o awans, to spotkanie z drużyną z Soborzyc powinni wygrać. W niedzielę zostaną rozegrane dwa mecze grupy drugiej. KS Złoty Potok zagra o godzinie 11:00 z Olimpią Huta Stara, a o 13:30 Jura Niegowa zmierzy się z ostatnim w tabeli KS-em Kotowice.

Zobacz wszystkie pary oraz aktualną tabelę Klasy A gr. II

Źródło: własne

REKLAMA