Zdecydowała jedna akcja. Raków – Lechia 0:1

Raków Częstochowa : W spotkaniu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał na GIEKSA Arenie w Bełchatowie z Lechią Gdańsk 0:1. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości. Lechia już w 2. minucie objęła prowadzenie. Najpierw uderzał Saief, Dominik Holec odbił piłkę, do któraj dopadł Jarosław Kubicki i zdobył gola.    Czerwono-Niebiescy rzucili się […]

W spotkaniu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał na GIEKSA Arenie w Bełchatowie z Lechią Gdańsk 0:1.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości. Lechia już w 2. minucie objęła prowadzenie. Najpierw uderzał Saief, Dominik Holec odbił piłkę, do któraj dopadł Jarosław Kubicki i zdobył gola.

Czerwono-Niebiescy rzucili się do odrabiania strat i po chwili mieli rzut wolny z narożnika pola karnego. Ivi Lopez próbował zaskoczyć Dusana Kuciaka, ale piłka po uderzeniu Hiszpana poleciała w środek bramki. Nasz pomocnik był bardzo aktywny i próbował jeszcze dwukrotnie doprowadzić do remisu. Najpierw w 18. minucie Ivi uderzał po ziemi i golkiper Lechii bronił na raty. Z kolei w 33. minucie Kuciak popisał się fenomenalną interwencją przerzucając piłkę, która leciała pod poprzeczkę ponad bramkę. Ostatecznie na przerwę Raków schodził przegrywając 0:1.

Po zmianie stron gra nam się zaostrzyła i sędzia musiał kilkukrotnie wyciągać z kieszonki żółtą kartkę. Raków natomiast nie ustawał w pogoni za rywalem. W 66. minucie Gutkovskis minął rywali, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę do Davida Tijanica. Niestety Słoweniec nie zdołał skutecznie wykończyć tej akcji.

Niespełna kwadrans przed końcem minimalnie niecelnie uderzał Kun. Na kolejną bardzo dobrą okazję dla Rakowa czekaliśmy do 86. minuty, kiedy Fran Tudor uderzał na bramkę, ale w ostatniej chwili piłkę zablokował Michał Nalepa. Tuż przed końcem podstawowego czasu gry z 16. metra próbował uderzać Tijanić, ale na posterunku był bramkarz gdańszczan.

Jak się okazało była to ostatnia szansa na doprowadzenie do wyrównania w tej konfrontacji. Częstochowianie ostatecznie przegrali z Lechią Gdańsk 0:1. W tym roku kalendarzowym nasza drużyna jeszcze nie zdobyła punktów. Najbliższa szansa na przełamanie nadejdzie w niedzielę 21 lutego, kiedy to zmierzymy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Raków – Lechia 0:1 (0:1)

Bramki:0:1 – Jarosław Kubicki

Kartki:Ivi Lopez (28.), Poletanović (52.), Tijanić (59.), Niewulis (67.), Jach (88.) – Nalepa (52.), Kubicki (54.)

Raków: Holec – Piątkowski, Mikołajewski (46. Niewulis), Jach, Tudor (87. Długosz) Poletanović (77. Lederman), Schwarz, Kun (77. Malinowski), Tijanić, Ivi (77. Szelągowki), Gutkovskis.

Lechia:  Kuciak – Pietrzak, Tobers, Nalepa, Kopacz, Biegański, Kubicki, Gajos (90. Żukowski), Ceesay (75. Fila), Saief (81. Conrado), Paixao.