[ZDJĘCIA] MLH grała po raz drugi!

W hali sportowej w Mstowie odbyła się druga kolejka Mstowskiej Ligi Halowej. Było sporo walki, nieco mniej goli niż w ubiegłym tygodniu, a na pozycji lidera nastąpiła zmiana.

Po meczu Białej Gwiazdy Krasice z AVXO można było spodziewać się twardej walki, trzeszczących kości i iskrzącego się powietrza. Tak też było. Choć prowadzenie objęli wojownicy z Krasic, AVXO do przerwy zdążyli odrobić straty i zdobyć drugiego gola. Na boisku kręcił niemiłosiernie Kamil Tomczak, który w drugiej połowie dwukrotnie pokonał bramkarza z Krasic. Biała Gwiazda odpowiedziała również dwiema bramkami, ale nie starczyło czasu, by wyrównać. AVXO z pierwszym zwycięstwem w Mstowskiej Lidze Halowej.

Biała Gwiazda Krasice - AVXO 3:4
Bramki: Bekus (4’, 17’), Urbański (22’) – Malczewski (7’), Chaładaj (10’), Tomczak (13’, 19’)
MVP: Kamil Tomczak

Drugie spotkanie miało swój dodatkowy kontekst, który budował się w trakcie tegorocznych edycji Częstochowskiej Ligi 6. Obie drużyny zajęły miejsce w pierwszej trójce 2. ligi CZL6. Animatorzy rozpoczęli wczorajsze spotkanie niemrawo, a FC Ravens po trafieniu Eryka Dukowskiego szybko wyszli na prowadzenie. Zniwelować stratę udało się Animatorom dopiero pod koniec pierwszej połowy. Druga odsłona miała identyczny scenariusz. Najpierw prowadzenie pięknym uderzeniem dał Krukom Przemysław Ciura, a następnie drużyna w biało-czarnych strojach dobrze “zapeklowała” i utrzymywała rezultat. Na 120 sekund przed ostatnim gwizdkiem wyrównał jednak Przemysław Mizgała, a w ostatniej akcji meczu zwycięskiego gola zdobył Oskar Kubik. Animatorzy wygrali rzutem na taśmę po niezwykle zaciętym widowisku.

FC Ravens - Animatorzy 2:3
Bramki: DukowskI (3’), Ciura (17’) – Czyż (7’), P. Mizgała (22’), Kubik (24’)
MVP: Oskar Kubik

- Wyniki i tabela Mstowska Liga Halowa

Spotkanie Metalu Rzeki Wielkie z Potockimi Lwami z pewnością przejdzie do annałów MLH. Niestety nie ze względu na chwalebne czyny i piękne akcje. Otóż był to pierwszy historyczny remis, a zarazem pierwszy historyczny remis bezbramkowy. Oba zespoły zrobiły wiele, by tylko nie pokonać bramkarzy przeciwnika. Bramkarze także spisywali się przyzwoicie – jeden z nich został wybrany MVP spotkania. W ostatniej minucie meczu szansy na nagrodę pozbawił się natomiast Jakub Koza – bramkarz Metalu Rzeki Wielkie, który został ukarany czerwoną kartką.

Metal Rzeki Wielkie - Potockie Lwy 0:0
MVP: Bartosz Sikora

Mecz Furnipolu z Dombi zapowiadany był jako hit 2. kolejki MLH i tak też było. Spotkanie wicemistrzów jesiennego sezonu CZL6 z zespołem dowodzonym przez Adriana Jurę trzymało w napięciu i czuć było, że obie ekipy należą do czołówki. Ostatecznie Furnipol wygrał 6:3 po świetnej grze w ofensywie. Doskonale spisywali się Dominik Marek i Mateusz Niedbała. Po drugiej stronie warto wyróżnić kolejne dwa trafienia Damiana Kowalczyka, ale niestety dla Dombi – na Furnipol to nie wystarczyło.

Furnipol - Dombi Częstochowa 6:3
Bramki: Synowiec (8’), Marek (10’, 13’), Niedbała (18’, 21’), Marchewka (23’)
MVP: Mateusz Niedbała

W pierwszej kolejce Kozie Bobki poradzili sobie znakomicie, a Brembo uległo Animatorom aż 0:9. Spotkanie tych drużyn było stosunkowo wyrównane jedynie w pierwszej połowie, którą Kozie Bobki wygrali 2:0. Druga odsłona spotkania należała do weteranów Częstochowskiej Ligi 6, którzy zakończyli mecz rezultatem 6:0 i dzięki tej wygranej po dwóch seriach gier objęli przewodnictwo w klasyfikacji. Kapitalny występ zanotował Jakub Młocek, który zdobył 4 bramki.

Kozie Bobki - Brembo 6:0
Bramki: Młocek (2’, 12’, 14’, 15’), Gawron (18’), Kaliściak (24’)
MVP: Jakub Młocek

Ostatnie spotkanie 2. kolejki MLH rozgrywane było pomiędzy Iskrą Mokrzesz a CS PSP. Strażacy przystępowali do niego w roli faworyta i ostatecznie wygrali 3:0. Iskra Mokrzesz przeciwstawiła się dzielnie, prezentując się znacznie lepiej niż w pierwszej serii gier. Zawodnicy z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej wyprowadzali zabójcze kontrataki, które trzykrotnie znalazły drogę do siatki rywali. CS PSP zanotowała drugi komplet punktów i obecnie plasuje się na 4. pozycji.

Iskra Mokrzesz - CS PSP 0:3
Bramki: Paczos (6’), Tomalski (14’, sam.), Janasik (18’)
MVP: Filip Janasik