[ZDJĘCIA] Raków rozgromił Lecha Poznań!

W meczu 23 kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał z Lechem Poznań 4:0.

W 14 minucie Bartosz Nowak ustawił sobie piłkę w bocznym sektorze boiska, a następnie idealnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Lecha Poznań. Dziesięć minut później Gustav Berggren zdecydował się na mocne uderzenie, po którym piłka zatrzepotała w siatce bramki Bartosza Mrozka. W 36 minucie Szwed zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka trafiła w Antonio Milicia czym zmyliła bramkarza. Szwed zdobył tym samym drugą bramkę w tym meczu. Raków schodził do szatni, prowadząc 3:0.

W drugiej połowie bramka padła po składnej akcji Medalików. Fran Tudor wstrzelił piłkę w pole karne, a tam Bartosz Nowak uderzył szczupakiem w słupek; futbolówka odbiła się od Bartosza Mrozka, dzięki czemu wpadła do bramki i mogliśmy się cieszyć z czwartego gola. Zespół Medalików pewnie pokonał Lecha Poznań.

Kolejny domowy mecz Rakowa odbędzie się w Wielką Sobotę tj. 30 marca o 12:30 z Ruchem Chorzów.

Raków Częstochowa - Lech Poznań 4:0 (3:0)
Bartosz Nowak 14, Gustav Berggren 25, 36, Bartosz Mrozek 69 (s)

Raków: V. Kovačević, Racovițan, Arsenić, Svarnas (90' Pestka), Tudor, Koczerhin (90' Baráth), Berggren, Otieno (72' J. Silva), Drachal (72' Yeboah), Nowak (81' Zwoliński), Crnac

Lech: Mrozek, Pereira (46' A. Czerwiński), Salamon, Milić (46' Blažič), Gurgul, Karlström, Murawski, Velde (46' Ba Loua), Hotić (46' Szymczak), Gholizadeh (81' Andersson), Marchwiński

sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
widzów: 5500.

Źródło : rakow.com / 90minut.pl