-->

Znamy terminarz PKO Ekstraklasy 2023/24

Udostępnij :
Inauguracja nowego sezonu odbędzie się w piątek 21 lipca, a jego zakończenie zaplanowano na 25 maja 2024 roku. Wszystkie kolejki zostaną rozegrane w terminach weekendowych – od piątku do poniedziałku.

Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz nowego sezonu PKO Ekstraklasy 2023/2024.

Dokładne daty spotkań i godzin pierwszej serii spotkań zostaną opublikowane 21 czerwca po losowaniu II rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Już teraz wiemy, że rozgrywki zostaną zainaugurowane dwoma piątkowymi meczami z udziałem uczestników kwalifikacji rozgrywek Ligi Konferencji, natomiast mistrz Polski oraz trzecia z drużyn grających w eliminacjach rozpoczną sezon od meczu w sobotę. 

- Terminarz PKO Ekstraklasy 2023/2024 w astar.czest.pl

Zespoły, które uzyskały awans do Ekstraklasy rozpoczną – na własną prośbę – sezon od meczów wyjazdowych. Ruch Chorzów zagra w Lubinie z Zagłębiem, Puszcza Niepołomice w Łodzi z Widzewem, zaś ŁKS Łódź pojedzie na mecz z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa. Pierwsze mecze ŁKS i Puszczy w roli gospodarzy będą w trzeciej kolejce, co da klubom dodatkową możliwość lepszego przygotowania się do sezonu, czy – jak w przypadku ŁKS – umożliwi przedsezonową wymianę murawy.  Ruch Chorzów rozpocznie sezon w Gliwicach, ale już od połowy października powinien grać na Stadionie Śląskim. Tam też zostaną rozegrane najbardziej hitowe mecze „Niebieskich”, co da możliwość obejrzenia spotkań większej liczbie widzów.

- W tym sezonie ułożenie terminarza rozgrywek Ekstraklasy z racji ponad 60 uwag otrzymanych od klubów było ciekawym zadaniem. Uwagi te dotyczyły imprez okolicznościowych, koncertów, które są zaplanowane na obiektach, a także wynikały z uwagi na renowację stadionów czy wymianę muraw. Doskonale rozumiemy sytuację drużyn, pomagamy im, szczególnie mając świadomość, że często organizacja takich imprez stanowi dodatkowy zysk dla klubów.  W tym roku będziemy też otwierać kolejny nowy stadion w Ekstraklasie. Na inaugurację obiektu przy ul. Struga Radomiak zmierzy się z Cracovią – dodał Marcin Stefański. 

- Terminarz PKO Ekstraklasy 2023/2024 w astar.czest.pl

Zestaw par 1 kolejki

Górnik Zabrze - Radomiak Radom
Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów
Korona Kielce - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - ŁKS Łódź
Piast Gliwice - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
Stal Mielec - Cracovia
Warta Poznań - Pogoń Szczecin
Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice

Runda jesienna rozgrywek zakończy się 18 grudnia 2023 roku, ewentualnie 19 lub 20 grudnia odbędą się zaległe spotkania. Wznowienie rozgrywek po przerwie zimowej zaplanowano na 9 lutego 2024 roku. Ostatnia 34. kolejka zostanie rozegrana 25 maja. 

- Terminarz PKO Ekstraklasy 2023/2024 w astar.czest.pl

Źródło : PKO Ekstraklasa / ekstraklasa.org

REKLAMA