-->

Znicz Kłobuck klubem partnerskim Akademii Rakowa

Udostępnij :
rakow-znicz

W czwartek 24 stycznia do grona klubów filialnych Akademii Rakowa dołączył Znicz Kłobuck. – To trzeci klub, który podpisuje oficjalną umowę z Akademią Rakowa, ale będzie ich znacznie więcej – zapowiada dyrektor Akademii, pan Marek Śledź. Znicz Kłobuck szkoli dzieci już od czwartego roku życia. Na co dzień w klubie trenują cztery grupy młodzieżowe i […]

W czwartek 24 stycznia do grona klubów filialnych Akademii Rakowa dołączył Znicz Kłobuck. – To trzeci klub, który podpisuje oficjalną umowę z Akademią Rakowa, ale będzie ich znacznie więcej – zapowiada dyrektor Akademii, pan Marek Śledź.

Znicz Kłobuck szkoli dzieci już od czwartego roku życia. Na co dzień w klubie trenują cztery grupy młodzieżowe i trzy grupy przedszkolaków. Łącznie około 140 podopiecznych.

– Bardzo się cieszmy z podpisania tej umowy. Zapisy, które się w niej znajdują będą wykonywane z należytą starannością i zaangażowaniem naszych pracowników. Mamy nadzieję na owocną współpracę i już teraz zapraszam wszystkich z Kłobucka na mecze Rakowa – powiedział prezes klubu, pan Wojciech Cygan.

Klub z Kłobucka jest trzecim po RAB-ie Radomsko i Rozbarku Bytom, który dołączył do projektu klubów partnerskich RKS Rakowa.

– Tak jak wcześniej wspominałem, klubów partnerskich będzie znacznie więcej. Kłobuck dołącza do naszego grona jako trzeci i wierzę, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści dla obu stron. Trenerzy z tych klubów, którzy przyjeżdżają do nas na staże stają się naszymi ambasadorami w swoich miejscowościach. Cała współpraca skupia się na trzech aspektach: organizacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym – wyjaśnił dyrektor Śledź – Ciąży na nas olbrzymia odpowiedzialność. Ta współpraca nie polega tylko na tym, żeby pozyskiwać uzdolnionych zawodników. Musimy też rozwijać w tych młodych ludziach wartości pozasportowe takie jak wzajemna współpraca, edukacja i dobre wychowanie. Naszym celem jest budowanie lepszej piłki nożnej w danym mieście, regionie czy nawet w skali kraju – dodał.

Skąd decyzja o współpracy z Akademią Rakowa?

– Pan Marek Śledź to ceniona osoba w środowisku piłki młodzieżowej. Możliwość kształcenia naszych zawodników pod jego okiem to dla nas ogromny zaszczyt. Filozofia rozwoju młodych talentów, którą wyznaje dyrektor Śledź jest spójna z naszą, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogliśmy podpisać taką umowę z Rakowem – wyjaśnił prezes Znicza Kłobuck, pan Daniel Zalski.

Źródło i foto: Biuro Prasowe RKS Raków Częstochowa / rksrakow.pl

REKLAMA