REKLAMA
REKLAMA

[FOTO] Znicz Kłobuck wygrał Finał Wojewódzki turnieju Piłkarska Kadra Czeka!

Udostępnij :
DSC_1478

Znicz Kłobuck triumfatorem finału wojewódzkiego! / Foto: A. Kowalska

Drużyna 15-latków Znicza Kłobuck zdobyła złoty medal w 35 edycji turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” LZS na szczeblu wojewódzkim, który jest przepustką do finału ogólnopolskiego odbywającego się w Zamościu. Dla moich zawodników już sam awans na szczebel ogólnopolski jest dużym sukcesem, ale i wyzwaniem . Zamiast upragnionych wakacji po wyczerpującym sezonie zawodnicy Znicza U-15 będą mieli […]

Drużyna 15-latków Znicza Kłobuck zdobyła złoty medal w 35 edycji turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” LZS na szczeblu wojewódzkim, który jest przepustką do finału ogólnopolskiego odbywającego się w Zamościu.

Dla moich zawodników już sam awans na szczebel ogólnopolski jest dużym sukcesem, ale i wyzwaniem . Zamiast upragnionych wakacji po wyczerpującym sezonie zawodnicy Znicza U-15 będą mieli tylko krótki odpoczynek, a potem przygotowania i turniej na którym będziemy chcieli jak najlepiej wypaść. Chłopcy nie narzekają, no bo kto by nie chciał zagrać w finale ogólnopolskim i reprezentować całe województwo to nie zdarza się codziennie – mówi trener Andrzej Rogaczewski.

Turniej „Piłkarska Kadra Czeka” wymyślił w latach 80-tych ubiegłego wieku dziennikarz telewizyjny Adam Gocel z myślą o szukaniu i promowaniu piłkarskich talentów w klubach ze wsi i małych miasteczek. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku 1984. Od tego czasu turniej organizowany jest nieprzerwanie. W tym roku odbywa się jubileuszowa edycja po raz 35. W całym kraju wystartowało kilkaset drużyn w kategorii wiekowej do lat 15-stu, biorących udział w eliminacjach na różnych szczeblach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim dający awans do finałów ogólnopolskim.

Galeria zdjęć:

Foto: A. Kowalska – zobacz pełną galerię zdjęć z turnieju

WYNIKI TURNIEJU:
LKS Bestwina - MLKS ZNICZ KLOBUCK 0:4
⚽⚽ Oskar Świącik
⚽ Krystian Kurzacz
⚽ Wiktor Bińkowski

LKS Ciężkowianka Jaworzno - MLKS ZNICZ KLOBUCK 0:2
⚽⚽ Karol Klecha

MLKS ZNICZ KŁOBUCK - LKS Pasjonat Dankowice 1:0
⚽ Wiktor Bińkowski

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
MLKS Znicz Kłobuck - 9pkt
LKS Pasjonat Dankowice - 6pkt
LKS Ciężkowianka Jaworzno - 3pkt
LKS Bestwina - 0pkt

Znicz Kłobuck wystąpił w składzie: Paliwoda, Siwczyński, Kurzacz, Modzelewski, Kowalik, Tałaj, Kowalski, Sosnowicz, Nocoń, Klecha, Świącik, Wydmuch, Bińkowski, Kabziński, Krawczyński, Trener: Andrzej Rogaczewski

Źródło: facebook.com/ZNICZKLOBUCK2004 / foto: A.Kowalska

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA