Zwycięstwo Rezerw Rakowa w Jeleniej Górze!

W sobotę po zimowej przerwie na boiska wrócili 3-ligowcy. Druga drużyna Rakowa pierwszy ligowy mecz w 2024 roku rozegrała w Jeleniej Górze, gdzie pokonała miejscowe Karkonosze 2:1.

Przerwę zimową podopieczni Przemysława Oziębały spędzili na ostatnim miejscu w tabeli 3 Ligi gr. 3. Okienko transferowe przyniosło jednak spore wzmocnienia. Wystarczy tu wspomnieć o transferze 3 zawodników tworzących trzon 2-ligowej Skry, czyli Piotr Nocoń, Adam Mesjasz oraz Adam Olejnik, a także o powrocie do klubu Oskara Krzyżaka, który minioną rundę spędził na wypożyczeniu w Ekstraklasowej Warcie Poznań.
W sobotnim spotkaniu nie wystąpił jedynie Olejnik, który w ostatnim czasie doznał urazu.

Spotkanie w Jeleniej Górze lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 24 minucie wyszli na prowadzenie. Po strzale głową jednego z zawodników Karkonoszy refleksem popisał się Oskar Kubik, lecz przy dobitce Michała Pojaska był już bez szans.
Kilka minut później było już 1:1. W 29. minucie Piotr Nocoń wykazał się dużym sprytem, dośrodkowując w światło bramki z rzutu wolnego wykonywanego w bocznym sektorze boiska. Nikt nie przeciął toru lotu piłki, a ta wpadła do siatki obok golkipera jeleniogórzan.
Tuż przed przerwą gospodarze ponownie mogli wyjść na prowadzenie, jednak rzut karny obronił Oskar Kubik, który świetnie spisywał się w bramce Rakowa.

W drugiej części spotkania obie drużyny próbowały tworzyć sytuacje bramkowe, jednak żadna z nich nie zakończyła się świętowaniem gola, aż do 80 minuty. Znakomite dośrodkowanie Cierpiała wykorzystał wprowadzony w przerwie Mras i strzałem głową zdobył zwycięskiego gola dla Czerwono-Niebieskich.

W następnej kolejce zespół rezerw na własnym boisku podejmie lidera III ligi gr. 3., Rekord Bielsko-Biała. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 marca o godzinie 12:00.

Karkonosze Jelenia Góra - Raków II Częstochowa 1:2 (1:1)
Michał Pojasek (24') - Piotr Nocoń (29'), Tobiasz Mras (80')

Karkonosze: Fościak, Firmanty, Pojasek, Niemienionek, Maciejewski, Radziemski, Kocot, Milewski (46' Ratajski), Pałaszewski (78' Dudek), Tokarz (65' Jaros), Firbacher
Raków II: Kubik, Krzyżak, Mesjasz, Jurczyński, Nowakowski (90' Kitowski), Malinowski (65' Cierpiał), Wireński, Kucharczyk, Nocoń, Łukasiewicz (45' Mras), Pawłowski (75' Głowiński).

sędziował: Mariusz Maćko (Żary)