Porażka Rakowa w Warszawie. Legia – Raków 2:0

rakow

06.02.2021. Legia Warszawa -Raków Częstochowa 2:0 (1:0) / fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Raków Częstochowa przegrał 0:2 na wyjeździe z Legią Warszawa w meczu 16 kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla Wojskowych strzelili Luquinhas i Tomas Pekhart. Czerwono-Niebiescy od pierwszych minut ruszyli wysokim pressingiem na gospodarzy. W 8. minucie przed polem karnym Legii faulowany był Tijanić. Do rzutu wolnego podszedł Ivi Lopez i uderzył prosto w mur, odbitą piłkę […]

Raków Częstochowa przegrał 0:2 na wyjeździe z Legią Warszawa w meczu 16 kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla Wojskowych strzelili Luquinhas i Tomas Pekhart.

Czerwono-Niebiescy od pierwszych minut ruszyli wysokim pressingiem na gospodarzy. W 8. minucie przed polem karnym Legii faulowany był Tijanić. Do rzutu wolnego podszedł Ivi Lopez i uderzył prosto w mur, odbitą piłkę dośrodkował w szesnastkę do Andrzeja Niewulisa.

Zobacz wyniki i aktualną tabelę PKO Ekstraklasy

W 29 minucie dośrodkowanie Wszołka z prawej strony boiska zamknął Luquinhas. Brazylijczyk nie dał szans na skuteczną interwencję częstochowskiemu golkiperowi.

W 57 minucie Czerwono-Niebiescy byli blisko zdobycia gola na 1:1. Sapała podał na środek pola karnego do Gutkovskisa. Łotysz nie trafił czysto w futbolówkę i ta poleciała obok lewego słupka bramki. Kilka chwil później Tudor sfaulował w szesnastce Mladenovicia. Sędzia wskazał na wapno, a prowadzenie dla Legii podwyższył wspomniany wyżej czeski napastnik. Częstochowianie próbowali nawiązać kontakt, ale ciężko było przedrzeć się przez szczelną defensywę zespołu ze stolicy.

[WIDEO] Marek Papszun po meczu Legia – Raków

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 2:0 (1:0) Gole: Luquinhas (29′), Pekhart (64′)

Legia Warszawa: Artur Boruc – Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia – Paweł Wszołek, Andre Martins (50. Rafael Lopes), Bartosz Slisz, Filip Mladenovic – Bartosz Kapustka, Luquinhas (90+1. Jakub Kisiel) – Tomas Pekhart.

Raków Częstochowa: Dominik Holec – Daniel Mikołajewski, Andrzej Niewulis (44. Jarosław Jach), Petr Schwarz – Fran Tudor (72. Piotr Malinowski), Igor Sapała, Marko Poletanovic, Daniel Bartl (58. Patryk Kun) – David Tijanic, Ivan Lopez Alvarez (46. Marcin Cebula, 72. Daniel Szelągowski), Vladislavs Gutkovskis.

Żółte kartki: Lopes (86’), Pekhart (89’), Wszołek (94’) – Sapała (21’), Schwarz (47’)

Źródło : Raków Częstochowa / Legia Warszawa fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com