wtorek, 18 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

[FOTO] Raków w FINALE PUCHARU POLSKI!

Raków Częstochowa pokonał Cracovię w półfinale Fortuna Pucharu Polski i po raz drugi w swojej 100-letniej historii zagra w Finale Pucharu Polski!

Mecz mimo wysokiej stawki rozpoczął się od śmiałych ataków Rakowa. Cracovia już w 3 minucie próbowała odpowiedzieć gościom, lewą stroną pomknął Hanca, lecz skutecznie interweniowali we własnym polu karnym obrońcy Rakowa.

W 10 minucie pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu wywalczony przez Patryka Kuna, lecz dośrodkowanie Marcina Cebuli skutecznie wybili defensorzy Cracovii.

Dokładnie 10 minut później pierwszy ten sam stały fragment gry wykonywali gospodarze, lecz po kombinacyjnym rozegraniu piłka powędrowała obok bramki.

27 minuta i pierwszy gol w tym spotkaniu! Prawą stroną piłkę wprowadził Kamil Piątkowski, po drodze wygrywając ważny pojedynek z piłkarzem Cracovii, następnie dośrodkował wprost na nadbiegającego Kubę Araka, a ten pięknym strzałem z główki pokonał Karola Niemczyckiego.

W 33 minucie dobre podanie Sapały na wolne pole do Araka i napastnik Rakowa w dogodnej sytuacji wywalczył dla swojej drużyny kolejny rzut rożny.

Następny stały fragment gry z drugiej strony pola karnego, lecz dośrodkowanie mija wszystkich zawodników i z groźną kontrą wychodzą gospodarze, jednak przerywa ją Sapała, za co zostaje napomniany żółtą kartką.

Kolejny faul w środku pola, tym razem faulowany strzelec jedynej jak dotąd bramki – Arak, a żółtym kartonikiem ukarany zostaje Rodin.

Na dwie minuty do końca pierwszej części spotkania składna akcja Czerwono Niebieskich, dobre wprowadzenie Ledermana, następnie Cebula przepuszcza piłkę do Tudora, a ten śle kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i milimetry dzieliły Cebule, aby podwyższyć prowadzenie.

Trzydzieści sekund po rozpoczęciu drugiej części meczu żółtą kartką ukarany został wprowadzony po przerwie Filip Piszczek.

50 minuta i pierwszy rzut rożny w drugiej połowie dla Rakowa, dośrodkowanie Cebuli, uderzał Piątkowski, następnie zdaniem zawodników gości jeden z piłkarzy Cracovii dotknął piłki ręką, za co przyjezdni domagali się rzutu karnego. Finalnie żółtą kartką napomniany został Tudor. Niecałe dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania dośrodkowanie z prawej strony, strzał głowa oddaje Piszczek, jednak jest on mocno chybiony.

W 57 minucie Cebula zagrywa do Wdowiaka, lecz były zawodnik Cracovii uderza niecelnie. Zakotłowało się w polu karnym częstochowian, ale ostatecznie piłka powędrowała obok słupka bramki strzeżonej przez Holca.

W 70 minucie świetne podanie z pierwszej piłki od Tudora do wprowadzonego w drugiej połowie Gutkovskisa, ale napastnik Rakowa nie zdołał oddać strzału na bramkę. W 76 minucie rzut rożny dla Cracovii, dobre dośrodkowanie, ale czujnie piłkę wybija Piątkowski. W 79 żółta kartka dla świeżo wprowadzonego Alvareza za faul na Szelągowskim. Kolejna strata Gutkovskisa i akcja gospodarzy zakończona strzałem.

W 83 minucie brzydki faul Piszczka, za który obejrzał czerwoną kartkę. Żółte kartki w tej sytuacji zobaczyli również Arak oraz Loshaj.

W 87 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i piłkę do bramki pakuje Rodin!

Natychmiastowa odpowiedź częstochowian! Gutkovskis wyprowadza Raków na prowadzenie!

W doliczonym czasie gry kontrę wyprowadzał Szelągowski, podawał do Gutkovskisa, lecz ten uderza wprost w bramkarza Pasów. Kolejna kontra przyjezdnych i tym razem to napastnik gości podaje do Iviego, a Hiszpan obija słupek bramki gospodarzy.

W końcówce doliczonego czasu gry ze skraju pola karnego uderzał Rapa, ale strzał zawodnika gospodarzy poszybował ponad bramką Rakowa.

Po chwili sędzia Raczkowski zakończył mecz. Raków melduje się w finale Fortuna Pucharu Polski!

14 kwietnia 2021, 17:30
Cracovia – Raków Częstochowa 1:2 (0:1)
Matej Rodin 87 – Jakub Arak 27, Vladislavs Gutkovskis 89

Cracovia: 23. Karol Niemczycki – 2. Cornel Râpă, 44. Dawid Szymonowicz, 88. Matej Rodin, 18. Luís Rocha – 21. Thiago (67, 22. Florian Loshaj), 19. Damir Sadiković (78, 9. Marcos Álvarez), 6. Sylwester Lusiusz, 8. Milan Dimun (78, 7. Rivaldinho), 4. Sergiu Hanca (46, 26. Filip Piszczek) – 10. Pelle van Amersfoort.

Raków: 28. Dominik Holec – 4. Kamil Piątkowski, 6. Andrzej Niewulis, 24. Zoran Arsenić – 7. Fran Tudor, 10. Igor Sapała, 8. Ben Lederman (75, 14. Daniel Szelągowski), 47. Mateusz Wdowiak (64, 11. Ivi López), 77. Marcin Cebula (75, 20. Marko Poletanović), 23. Patryk Kun – 18. Jakub Arak (64, 21. Vladislavs Gutkovskis).

żółte kartki: Rodin, Hanca, Piszczek, Álvarez, Loshaj – Sapała, Tudor, Arak, Niewulis.
czerwona kartka: Filip Piszczek (84. minuta, Cracovia, za kopnięcie przeciwnika).

GRATULUJEMY !

Przeczytaj także

Skomentuj

Ostatnie

MIĘDZY WIERSZAMI #13 | Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:3

MIĘDZY WIERSZAMI #13 | Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3Sezon 2020/21 zakończyliśmy wyjazdowym zwycięstwem w meczu z...