fbpx
poniedziałek, 25 stycznia 2021
14.1 C
Częstochowa

Rusza program „Sędzia klubowy”.

- REKLAMA -
- Reklama -

Powodów dla którego wprowadzamy program “Sędzia klubowy” jest kilka;

Po pierwsze liczba meczów w grupach młodzieżowych jest coraz większa. W dodatku mamy tu do czynienia z nietypowymi godzinami zawodów, bo zdarzało się, że trenerzy doszli do porozumienia i w ramach lekcji szkolnych zagrali w środku tygodniu o 9.00 rano, albo dzień przed planowanym terminem spotkania zmienili porę meczu. W takich sytuacjach, z dnia na dzień czy nawet z godziny na godzinę, trudno znaleźć arbitra więc sędzia klubowy, będący na stałe w klubie, ułatwiłby zadanie obsadowemu.
Po drugie dzięki temu programowi może wzrosnąć znajomość przepisów w klubach, bo im więcej ludzi nawet po skróconym szkoleniu tym większa wiedza.
Po trzecie klubom to się na pewno opłaci pod względem finansowym. Sędziowanie meczów skrzatów, żaków i orlików spodoba się na tyle, że będą chcieli rozwijać się w roli arbitrów, jest przewidziana tak możliwość!!!
Kandydat na sędziego klubowego, co jest warunkiem koniecznym, zapisanym w uchwale zarządu Śląskiego ZPN, musi mieć ukończone 18 lat oraz dobry stan zdrowia. 
Przyjmowanie zgłoszeń:
Termin: do 18 stycznia

Źródło: CzOZPN / ozpn.czest.pl

Autor: CzOZPN

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Raków II wygrywa w pierwszych sparingach

Raków Częstochowa :W miniony weekend pierwsze sparingi przed rundą wiosenną rozegrała druga drużyna Rakowa. ...
- Reklama -
- REKLAMA -