fbpx
Strona główna Tagi Rozgrywki

Tag: rozgrywki

Runda wiosenna rozpocznie się w połowie marca

Za 2 miesiące - 17 marca rundę wiosenną sezonu 2017/2018 wznowią zawodnicy częstochowskiej Klasy Okręgowej oraz Klasy "B". Piłkarze w Klasach "A" na boiska wybiegną tydzień później.

3 mecze i aż 22 gole !

W już zakończonych sobotnich meczach z udziałem drużyn z naszego regionu zanotowano następujące wyniki:
IV liga Sarmacja Będzin - Raków II Częstochowa 8:1
Kl."A" gr.I Junior Szarlejka - Alkas Aleksandria 3:1
Kl."A" gr.I Błękitni Libidza - Sokół Wręczyca 8:1

No i po weekendzie: dla jednych drużyn był udany, dla innych mniej udany!

Porażka Rakowa w Nice 1 Lidze ze Stalą Mielec przy Limanowskiego, wygrana Skry w III lidze i skok na 2 miejsce w tabeli, spadek Polonii Poraj na ostatnie miejsce w tabeli IV ligi to tylko niektóre meczowe sprawy z weekendowej kolejki rozgrywek w różnych ligach.

Weekend z piłką w regionie. Będzie się sporo działo !

Piłkarski weekend 9/10 września zapowiada się niezwykle interesująco. W Częstochowie będzie można zobaczyć m.in. mecz Nice 1 ligi: Raków - Stal Mielec (sob. 16:00), mecz III ligi Skra - Pniówek Pawłowice (sob.18:00).W weekend grać będzie IV liga, "Okręgówka, Klasa "A" i "B". Jednym słowem emocji nie zabraknie.

W pierwszy wrześniowy weekend piłkarskich emocji nie zabraknie!

Piłkarski weekend 2/3 września zapowiada się niezwykle interesująco. Nie będzie co prawda meczu w z udziałem Rakowa w Nice 1 lidze oraz Skry w III lidze ale grać będą w naszym regionie o punkty w IV lidze, Okręgówce, Klasach A i B. Emocji i ciekawych wyników nie powinno zabraknąć !

Ważne: koniec z obligatoryjnym terminem dwóch ostatnich kolejek

Od 1 lipca 2017 r. w rozgrywkach prowadzonych przez Śląski ZPN nie obowiązuje zasada, że dwie ostatnie kolejki muszą być rozegrane obligatoryjnie w tym samym terminie. Jedynym obostrzeniem jest to, że termin meczu ostatniej kolejki nie może przypadać po zakończeniu rozgrywek.

Każdy Klub powinien dobrze poznać te Regulaminy. Jest trochę „nowości”!

Śląski Związek Piłki Nożnej zatwierdził "Regulamin Ramowy rozgrywek w piłkę nożną" wraz z załącznikami i "Regulamin rozgrywek w piłkę nożną o Puchar Polski w sezonie 2017/2018 na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Warto aby Kluby dobrze poznały te Regulaminy bo będą one także obowiązywać w rozgrywkach w regionie częstochowskim.

Po sezonie 2016/2017 wszystko jasne jeśli chodzi o awanse i spadki.

Sobotni mecz barażowy o pozostanie w "okręgówce" zakończył definitywnie sezon piłkarski 2016/2017 w regionie częstochowskim. Dla jednych drużyn bardzo udany, dla innych ze sporym rozczarowaniem, a jeszcze dla innych zupełnie nieudany bo zakończony spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

Siedem zmian w meczu, bez młodzieżowców w „okręgówce” i w Klasie „A” !!!

Szykują się zmiany w rozgrywkach od nowego sezonu. Śląski Związek Piłki Nożnej pod który podlega także CzOZPN na swoim posiedzeniu przyjął "Regulamin Ramowy rozgrywek w piłkę nożną" i załączniki do regulaminu z mocą obowiązującą od 1 lipca 2017 roku.

Ważne info dla Klubów: nowe zasady uprawnienia zawodników do gry w nowym sezonie

Od rundy jesiennej sezonu 2017/2018 wszelkie formalności związane z rejestracją zawodników będą odbywały się tylko w formie elektronicznej z wykorzystaniem systemu EXTRANET. Warto aby Kluby zapoznały się z ta informacją!
×