fbpx
piątek, 16 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

W sobotę 12 stycznia zagrają ku pamięci Michała Kobusa!

- REKLAMA -
- Reklama -

Już 12 stycznia (sobota) w Hali Sportowej przy boisku KS Stradom w Częstochowie – rozegrana zostanie kolejna już edycja Halowego Turnieju Piłkarskiego poświęconego tragicznie zamarłemu piłkarzowi Stradomia – Michałowi Kobusowi. Początek zawodów o godzinie 8:30, a zakończenie planowane jest na godzinę 13:30.

Michał Kobus był kapitanem IV-ligowego KS Włodar Częstochowa / foto: astar.czest.pl

W wyniku losowania w grupie A znalazły się drużyny:
Stradom Częstochowa
Skra Częstochowa
Ajaks Częstochowa
Amator Golce

Grupę B stworzą:
„Przyjaciele Kobiego”
Unia Rędziny
Lot Konopiska
Warta Kamieńskie Młyny

Zapraszamy na turniej – wstęp wolny !

—————————————————————————————-
W trzech kategoriach wiekowych w Beniaminku Częstochowa Michał Kobus grał przez sześć sezonów. Rozegrał w lidze 73 mecze; strzelił 89 bramek – grał łącznie w lidze 4420 minut. 8 sierpnia 2001 r. został zawodnikiem KS Włodar Częstochowa będąc później kapitanem drużyny. Swoją dobrą grą zainteresował działaczy takich klubów jak Piast Gliwice czy GKS Katowice.
W IV lidze był kapitanem KS Włodar Częstochowa – niestety w wieku 23 lat zginął tragicznie pod kołami pędzącego trasą DK1 ciężarowego tira.
Ostatni mecz w jakim zagrał Michał Kobus, to spotkanie derbowe w IV Lidze rozegrane 29 września 2007r.: Orzeł Psary-Babienica – KS Włodar Częstochowa

 

Źródło: własne

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Drużyna, która zalicza renesans formy i walczy o ligowy byt. Przedstawiamy Hutnik Kraków

Skra Częstochowa :Kalendarz naszej drużyny w dalszym ciągu pęka w szwach, bowiem po środowej wyprawie do Ostródy, już w...
- Reklama -
- REKLAMA -