fbpx
Wiadomości Regionalne "Złoty gol" Brzęczka! Amator mistrzem powiatu!

[FOTO / RELACJA] „Złoty gol” Brzęczka! Amator mistrzem powiatu!

-

Amator Golce zajął pierwsze miejsce w XIX Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w halowej piłce nożnej im. Marka Sztolcmana o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu. Turniej odbył się 10 lutego na hali sportowej w Kłobucku. W meczu finałowym Amator Golce wygrał 1-0 z Olimpią Truskolasy – po dogrywce i „złotej bramce” Roberta Brzęczka (syna selekcjonera reprezentacji Polski). Trzecie miejsce zajął KS Panki

Grupa A:

KS Panki 6-0 Maraton Waleńczów
(Patryk Kudła x2, Tomasz Pasieka x2, Bartosz Piechel x2)

Olimpia II Truskolasy 5-1 Grom Miedźno
(Robert Brzykcy, Kacper Paruzel, Bartłomiej Stacherczak, Grzegorz Łebek x2 – Karol Pełka)

KS Panki 6-0 Olimpia II Truskolasy
(Paweł Wręczycki, Sebastian Dobosz, Tomasz Pasieka x3, Bartosz Piechel)

Maraton Waleńczów 0-1 Grom Miedźno
(Bartłomiej Lis)

KS Panki 5-0 Grom Miedźno
(Patryk Kudła, Paweł Wręczycki, Tomasz Pasieka x2, samobójcza)

Maraton Waleńczów 0-2 Olimpia II Truskolasy
(Robert Brzykcy, Grzegorz Łebek)

Tabela gr. A:

  1. KS Panki – 9 pkt
  2. Olimpia II Truskolasy – 6 pkt
  3. Grom Miedźno – 3 pkt
  4. Maraton Waleńczów – 0 pkt

Grupa B:

Olimpia Truskolasy 3-2 Junior Szarlejka
(Mateusz Kotarski, Cezary Tomziński x2 – Jakub Głąb x2)

Huragan Jezioro 2-5 Amator Golce
(Patryk Mańka, Bartłomiej Paruzel – Denys Dushkin x2, Adrian Sikorski, Robert Brzęczek, Tomasz Czok)

Olimpia Truskolasy 5-2 Huragan Jezioro
(Marcin Zalewski, Cezary Tomziński x4 – Paweł Labocha, Mateusz Jelonek)

Junior Szarlejka 2-2 Amator Golce
(Jakub Koćwin, Krzysztof Brzęczek – Grzegorz Kędzierski, Tomasz Czok)

Olimpia Truskolasy 1-1 Amator Golce
(Dawid Wojtyra – Grzegorz Kędzierski)

Junior Szarlejka 1-0 Huragan Jezioro
(Jakub Głąb)

Tabela gr. B:

  1. Olimpia Truskolasy – 7 pkt
  2. Amator Golce – 5 pkt
  3. Junior Szarlejka – 4 pkt
  4. Huragan Jezioro – 0 pkt

Mecz o 7. miejsce:
Maraton Waleńczów 1-6 Huragan Jezioro
(Sebastian Najman – Jarosław Szymanek x3, Patryk Mańka x2, Mateusz Jelonek)

Półfinał I:
KS Panki 0-2 Amator Golce
(Denys Dushkin, Grzegorz Kędzierski)

Półfinał II:
Olimpia II Truskolasy 1-6 Olimpia Truskolasy
(Robert Brzykcy – Cezary Tomziński x4, Marcin Zalewski, Andrzej Bogus)

Mecz o 5. miejsce:
Grom Miedźno 0-1 (po dogrywce) Junior Szarlejka
(Kacper Mościcki. Ostatecznie mecz zweryfikowano jako walkower dla Gromu, bowiem w Juniorze grał nieuprawniony zawodnik.)

Mecz o 3. miejsce:
KS Panki 6-0 Olimpia II Truskolasy
(Tomasz Pasieka x5, Sebastian Dobosz)

Finał:
Amator Golce 1-0 (po dogrywce) Olimpia Truskolasy
(Robert Brzęczek)

Klasyfikacja końcowa:

  1. Amator Golce:
    Przemysław Woldan (br.), Denys Dushkin, Grzegorz Kędzierski, Adrian Sikorski, Robert Brzęczek, Tomasz Czok, Dorian Matyja, Kamil Młyńczyk, Jakub Nogal, trener Tomasz Czok.
  2. Olimpia Truskolasy:
    Dawid Tyklewicz (br.), Robert Toporek (br.), Paweł Mardosz, Andrzej Bogus, Cezary Tomziński, Dawid Wojtyra, Marcin Zalewski, Mateusz Kotarski, Krzysztof Rendak, Jakub Tyklewicz, trener Marcin Zalewski.
  3. KS Panki:
    Dariusz Sobolewski (br.), Karol Hejno (br.), Paweł Wręczycki, Patryk Kudła, Sebastian Dobosz, Tomasz Pasieka, Przemysław Ogłaza, Bartosz Piechel, Sebastian Sośniak, trener Adrian Pasieka.
  4. Olimpia II Truskolasy:
    Kamil Pilarz (br.), Patryk Lizurej, Bartłomiej Stacherczak, Konrad Hejno, Michał Korzekwa, Robert Brzykcy, Grzegorz Łebek, Kacper Paruzel, Mateusz Rzepka, Patryk Janik, trener Cezary Tomziński.
  5. Grom Miedźno:
    Mateusz Pełka (br.), Karol Pełka, Kamil Bernat, Piotr Morawiec, Bartłomiej Lis, Sylwester Miętkiewicz, Szymon Jóźwiak, trener Maciej Furmanek.
  6. Junior Szarlejka:
    Marek Pindych (br.), Patryk Majewski, Kacper Mościński, Jakub Koćwin, Krzysztof Brzęczek, Przemysław Moll, Mateusz Kobis, Konrad Korzekwa, Jakub Głąb, Przemysław Strzelczyk, trener Jakub Głąb.
  7. Huragan Jezioro:
    Paweł Galle (br.), Mateusz Mandat (br.), Daniel Gruca, Karol Zdunek, Bartłomiej Kałuża, Jarosław Szymanek, Mateusz Jelonek, Wojciech Łebek, Łukasz Kwiatkowski, Patryk Mańka, Paweł Labocha, Łukasz Kaczmarzyk, trener Łukasz Kaczmarzyk.
  8. Maraton Waleńczów:
    Michał Chwalana (br.), Sebastian Najman, Cyprian Koszczyk, Przemysław Drewicz, Bartosz Pagacz, Bartosz Bogus, Mateusz Olszewski, Bartosz Smorąg, Damian Werk, Tymoteusz Tekieli, Kamil Koszczyk, trener Rafał Staśkiewicz.

Klasyfikacje indywidualne:
Najlepszy strzelec: Tomasz Pasieka (KS Panki)
Najlepszy piłkarz: Grzegorz Kędzierski (Amator Golce)
Piłkarskie odkrycie: Bartosz Piechel (KS Panki)
Najlepszy bramkarz: Przemysław Woldan (Amator Golce)
Najlepszy obrońca: Denys Dushkin (Amator Golce)
MVP Turnieju Finałowego: Grzegorz Kędzierski (Amator Golce)

Najlepsza „piątka” turnieju: Dariusz Sobolewski (Panki), Patryk Kudła (Panki), Paweł Mardosz (Olimpia), Cezary Tomziński (Olimpia), Robert Brzykcy (Olimpia II).

Komisja techniczno-organizacyjna mistrzostw:
Kierownik: Stanisław Wrzesiński
Sekretarz: Jan Krok
Sekretariat turnieju: Grzegorz Kemuś, Wojciech Kowalik
Sędziowie: Paweł Kuban, Stanisław Toborek, Konrad Mikołajczyk

Organizatorzy:
Zarząd Powiatu Kłobuckiego
ULKS Herkules Truskolasy

Współorganizatorzy:
Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku
Urząd Gminy Kłobuck

Patronat honorowy:
Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Częstochowie

Patronat medialny:
Gazeta Kłobucka
www.grommiedzno.futbolowo.pl
www.kspanki.pl
www.astar.czest.pl
www.cz-pilka.pl
www.powiatklobucki.pl

Portal internetowy www.grommiedzno.futbolowo.pl po raz ósmy w historii mistrzostw przeprowadził tekstową relację „na żywo” z całości imprezy.

Żródło : Materiały prasowe / Grzegorz Kemuś / Foto: Grzegorz Kemuś

Skomentuj :
×