Podsumowanie 18. kolejki II ligi

12501-Podsumowanie_18_kolejki_II_ligi

Po porażce z Okocimskim Brzesko czerwono-niebiescy spadli na 3. miejsce w tabeli II ligi. Swoje mecze wygrały pozostałe drużyny z czołówki: Stal Mielec i Wisła Puławy.

Po porażce z Okocimskim Brzesko czerwono-niebiescy spadli na 3. miejsce w tabeli II ligi. Swoje mecze wygrały pozostałe drużyny z czołówki: Stal Mielec i Wisła Puławy. Lider rozgrywek – Stal – zmierzył się na własnym stadionie z Polonią Bytom. Gospodarze po 34 minutach prowadzili już 3:0. Piłkarze z Bytomia potrafili odrobić straty. Ostateczny cios zadali jednak mielczanie, a konkretnie Jakub Żubrowski, który zapewnił Stali 3 punkty.

Z kolei Wisła Puławy pewnie na własnym boisku pokonała GKS Tychy 3:0. Dzięki wygranej Wisła wyprzedziła Raków w tabeli.

Sześć bramek oglądali kibice w Pruszkowie, gdzie tamtejszy Znicz pewnie pokonał 4:2 Radomiaka Radom. Dwa gole dla przegranych zdobył Leandro. Brazylijczyk na swoim koncie ma już 13 trafień w tym sezonie i pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Bliscy wyjazdowego zwycięstwa byli zawodnicy Gryfa Wejherowo, którzy do 90. minuty prowadzili z Legionovią Legionowo 1:0. W ostatnich fragmentach spotkania sędzia podyktował rzut karny dla biało-żółto-czerwonych, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Rafał Jankowski.

Oprócz Gryfa i Legionovii w strefie spadkowej znajduje się Nadwiślan Góra, który zremisował 2:2 ze Stalą Stalowa Wola oraz Błękitni Stargard – porażka w ostatnim meczu z Kotwicą Kołobrzeg 1:2.

W 18. kolejce strzelono łącznie 32 bramki. 20 było autorstwa gospodarzy, a 12 gości. Najwyższa frekwencja była w Mielcu, gdzie mecz oglądało 2750 widzów.