Zwycięstwo Rakowa w pierwszym sparingu

13359-Zwyciestwo_Rakowa_w_pierwszym_sparingu

W sobotę Raków Częstochowa pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 w pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2016/2017. Mecz został rozegrany w Dankowicach.

Pierwszą bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył Przemysław Mizgała w 9 minucie, który dobił z 11 metra strzał Tomasza Płonki.

Po przerwie częstochowianie zdobyli jeszcze dwa gola. Najpierw w 57 minucie błąd obrony Podbeskidzia wykorzystał Piotr Malinowski. A następnie 7 minut później zawodnik testowany popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, przy którym bramkarz naszych rywali musiał skapitulować.

Trener Marek Papszun w meczu z ekipą z Bielska-Białej testował kilku piłkarzy, którzy w najbliższych dniach mogą związać się kontraktami z naszym klubem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-3 Raków CzęstochowaPrzemysław Mizgała 9, Piotr Malinowski 57, zawodnik testowany 64

Raków Częstochowa:I połowa: zawodnik testowany – Łukasz Góra, Błażej Cyfert, Adam Mesjasz, Patryk Szymański, zawodnik testowany, Rafał Figiel, zawodnik testowany, Przemysław Mizgała, Tomasz Płonka, zawodnik testowany.

II połowa: zawodnik testowany – zawodnik testowany, Łukasz Góra, zawodnik testowany, Dawid Kamiński, Łukasz Kmieć, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Piotr Malinowski, Jakub Piątek, Damian Warchoł