W sobotę 23 lipca Raków zagra w I rundzie Pucharu Polski

13410-W_sobote_23_lipca_Rakow_zagra_w_I_rundzie_Pucharu_Polski

W najbliższą sobotę na stadionie przy ulicy Limanowskiego Raków zmierzy się z Chrobrym Głogów w mecz I rundy Pucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 17.

Czerwono-niebiescy w piątek pokonali także na własnym boisku Wisłę Puławy 2:1. Było to bardzo zacięte spotkanie zakończone dopiero po dogrywce. Po regulaminowym czasie gry padł rezultat remisowy 1:1. Wynik w 5. minucie otworzył strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Pielach. Częstochowianie wyrównali pod koniec pierwszej połowy. Bardzo dobrą piłkę zagrał Rafał Figiel do Piotra Malinowskiego, a ten przytomnie przelobował bramkarza.

Dogrywka ułożyła się po myśli gospodarzy. Najpierw czerwoną kartkę ujrzał zdobywca bramki dla Wisły – Pielach, a w 115 minucie po akcji prawą stroną do piłki dopadł Tomasz Płonka i ustalił wynik pojedynku. Dzięki tej wygranej Raków awansował do I rundy Pucharu Polski, a tam już czeka Chrobry Głogów.

Nasz sobotni rywal – podobnie jak puławianie – występuje w I lidze. Jednak ambicje Chrobrego sięgają znacznie wyżej. To drużyna, która ma za zadanie w perspektywie najbliższego czasu zagościć w Lotto Ekstraklasie.

Raków ostatni raz z głogowianami zmierzył się dwa tygodnie temu. Podopieczni Marka Papszuna ulegli nieznacznie 0:1, a mecz rozgrywany był w Opalenicy podczas drugiego dnia obozu przygotowawczego do sezonu. Wynik tej konfrontacji mógł być inny, bo zwłaszcza w drugiej części spotkania nasi zawodnicy stworzyli kilka dogodnych sytuacji do pokonania bramkarza.

Teraz przed nami mecz o stawkę, w którym na pewno zobaczymy zespoły w pełni zdeterminowane do osiągnięcia korzystnego rezultatu. Dlatego pomoc ze strony kibiców naszej drużynie na pewno się przyda. Już teraz zapraszamy wszystkich częstochowian na to ciekawie zapowiadające się widowisko.

Bilety do nabycie będą w czwartek i piątek w kasie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” w godzinach 9 – 19. Wejściówki kosztować będą:bilet ulgowy – 6 złotychbilet normalny 12 złotych

W dniu meczu kasy otwieramy o godzinie 9. Ceny biletów wzrastają o 2 złote.

Istnieje również możliwość doładowania i kupna karnetów. O naszej ofercie sprzedaży półrocznych abonamentów pisaliśmy ->tutaj<-.

RKS Raków – Chrobry Głogów 23 lipca sobota, godzina 17Miejski Stadion Piłkarskie „Raków”