Awans Rakowa do 1/16 Pucharu Polski po dramatycznym meczu!

13420-Awans_Rakowa_do_1_16_Pucharu_Polski_po_dramatycznym_meczu

Po niezwykle emocjonującym i dramatycznym meczu Raków awansował do 1/16 Pucharu Polski! Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 2:2. O wyniku zadecydowały rzuty karne, w których górą byli piłkarze Rakowa!

Już w pierwszej minucie częstochowianie mogli objąć prowadzenie. Po akcji Płonki i Mizgały piłka po strzale tego drugiego otarła się od piłkarza Chrobrego i minimalnie wyszła nad poprzeczką. Po tej akcji do głosu doszli goście, a apogeum ich ataków nastąpiło po niespełna 30. minutach gry.

Najpierw po rzucie rożnym głową uderzał Michał Ilków-Gołąb, a Tomasz Loska instyktownie broni. Kilka chwil później ten sam zawodnik już uderzył skutecznie i wyprowadził głogowian na prowadzenie.

W końcówce pierwszej części gry Raków przejął kontrolę nad meczem. Bliski wyrównania był Tomasz Płonka, ale interweniował Sławomir Janicki.

Przed drugą połową w naszej ekipie doszło do jednej zmiany: Filipa Kowalczyka zastąpił Damian Warchoł. Natmiast w 58 minucie w miejsce Patryka Szymańskiego pojawił się na placu gry Dawid Kamiński. I to właśnie ci dwaj zawodnicy zdobyli dla Rakowa gole. Najpierw „Kamyk” dostał piłkę na piętnastym metrze i ładnym strzałem z lewej nogi pokonał Janickiego (64 minuta). Następnie Damian Warchoł po dośrodkowaniu z lewej strony główką wyprowadził częstochowian na prowadzenie (72 minuta).

Mimo korzystnego wyniku to czerwono-niebiescy nadal prowadzili grę i mogli zdobyć kolejne bramki. Niestety tak się nie stało i w doliczonym czasie gry podopieczni Ireneusza Mamrota doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia rezerwowego – Damiana Kowalczyka.

Tak jak przed tygodniem o wyniku miała decydować dogrywka lub rzuty karne.

W pierwszej części dodatkowego czasu gry lepsze okazja stwarzali sobie częstochowianie. Uderzali Łukasz Góra, Przemysław Mizgała i Rafał Figiel, ale ich próby były minimalnie niecelne.

Po zmianie stron do głosu doszli głogowianie. Po strzale Mateusza Machaja piłka odbiła się od poprzeczki. Następnie strzał Boneckiego wybronił Loska. 120 minut gry nie przyniosło rezultatu i o tym, który zespół awansuje miały zadecydować rzuty karne.

W pięciu pierwszych seriach wszyscy zawodnicy trafiali. Dla Rakowa gole zdobywali: Tomasz Margol, Rafał Figiel, Damian Warchoł, Tomas Petrasek i Błażej Cyfert.

Z kolei dla Chrobrego bramki zdobyli: Mateusz Machaj, Karol Hodowany, Michał Ilków-Gołąb, Marcel Gąsior, Paweł Wojciechowski.

Szóstą serię rozpoczął Dawid Kamiński, niestety jego uderzenie obronił Sławomir Janicki. GdybySebastian Murawski trafił to rywale cieszyliby się z awansu. Na szczeście znakomitą interwencją przy jego strzale popisał się Tomasz Loska. Kolejny do piłki podszedł Łukasz Góra i nie pozostawił żadnych złudzeń golkiperowi gości. Po nim przyszła kolej na Sebastiana Boneckiego, a on posłał piłkę nad poprzeczką!

Piłkarze, trenerzy i kibice Rakowa mogli więc świętować awans do 1/16 Pucharu Polski. Losowanie odbędzie się w poniedziałek w Warszawie.

RKS Raków – Chrobry Głogów 2:2 (0:1), rzuty karne 6:5

Bramki:0:1 – Michał Ilków-Gołąb 28′1:1 – Dawid Kamiński 62′2:1 – Damian Warchoł 72′2:2 – Damian Kowalczyk 90’+

Kartki:33′ – Ilków-Gołąb51′ – Petrasek58′ – Cyfert58′ – Michalski67′ – Bonecki89′ – Kamiński107′ – Góra

Składy:

Raków: Loska – Margol, Petrasek, Cyfert, Duriska, Malinowski, Szymański (58′ Kamiński), Figiel, Mizgała, Płonka (82′ Góra), F. Kowalczyk (46′ Warchoł).

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalski, Murawski, Szubertowski (77′ Hodowany), Gąsior, Bonecki, Machaj, Sędziak (60′ Kościelniak), Szczepaniak (69′ Wojciechowski), Kowalczyk.