Miedź Legnica – wygodny rywal ?

3838-Miedz_Legnica_wygodny_rywal

Po dziesięciu dniach przerwy piłkarze Rakowa wracają do rywalizacji o ligowe punkty. W niedzielę na własnym boisku podejmować będą legnicką Miedź.

Po dziesięciu dniach przerwy piłkarze Rakowa wracają do rywalizacji o ligowe punkty. W niedzielę na własnym boisku podejmować będą legnicką Miedź.Od 3 sezonów piłkarze Rakowa i Miedzi rywalizują ze sobą na trzecio i drugoligowym froncie. Mecze pomiędzy tymi drużynami w Częstochowie obfitowały w dużą ilość goli, ale trzeba przyznać, że żadnego z tych spotkań goście nie mogą mile wspominać. W sezonie 2007/2008 oba zespoły były w ścisłej czołówce ligi, a Raków walczył o awans. Mecz pod Jasną Góra przypadł w przedostatniej kolejce sezonu i to zespół gospodarzy – prowadzony wówczas przez trenera Roberta Olbińskiego musiał go wygrać by zachować szansę awansu. Tymczasem to goście pierwsi strzelili bramkę. Na nie wiele się to jednak zdało bo jeszcze przed przerwą wyrównał Tomasz Foszmańczyk, a w drugiej połowie w ciągu kilku minut Raków wyszedł na dwubramkowe prowadzenie (gole Skwary i Foszmańczyka). Miedź strzeliła bramkę kontaktową, ale miało to miejsce już w 90 minucie gry.

Kolejny sezon był zdecydowanie bardziej udany dla „czerwono-niebieskich” niż dla „miedzianki”. Nasi zawodnicy pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego zakończyli go na 5 miejscu podczas gdy nasi niedzielni goście dopiero na 13. W meczu na limanowskiego znów kibice obejrzeli mnóstwo goli, a gospodarze wygrali 4-2 (gole: Lenartowski, Bański, Zachara, Bukowiec). Sezon 2009/2010 to dla obu drużyn trudna walko o utrzymanie, a mecz z Miedzią w Częstochowie to już okres „ery” Jerzego Brzęczka na ławce trenerskiej. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, młody zespół prowadzony przez trenera Brzęczka nie przywykł do porażek. Nie inaczej było w meczu z zespołem z Legnicy, co więcej, Raków wygrał pewnie to spotkanie 2-0 po golach Macieja Gajosa i Artura Lenartowskiego. Popularny „Kaka” z powodu kontuzji nie będzie w tej rundzie mógł zagrać, pewny występu może być natomiast Maciej Gajos, który w ostatnich spotkaniach błyszczy formą i pięknymi bramkami. Czy i w meczu z Miedzią „Gajowy” pokusi się o pokonanie bramkarza rywali? W końcu to właśnie z tym przeciwnikiem zdobył swoją debiutancką bramkę w pierwszym zespole. Przekonamy się o tym już w niedzielę. Początek spotkania o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Limanowskiego. Korzystając z dnia wolnego zachęcamy wszystkich kibiców do przyjścia na mecz oraz zalecamy przybycie pod kasy kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem w celu zaopatrzenia się i wypełnienie biletu imiennego lub skorzystania z możliwości internetowej rezerwacji wejściówek pod tym adresem: zarezerwuj i wydrukuj bilet. Przypominamy również , że w sobotę na Promenadzie Czesława Niemena w ramach Dni Częstochowy od godziny 12 do 18 kibice Rakowa przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców, w tym możliwość rozmowy z piłkarzami oraz trenerem Brzęczkiem. Stoisko Stowarzyszenia Kibiców Wieczny Raków oznaczone będzie numerem 1.