PP: RKS Raków – Wigry Suwałki 0:1 (0:1)

10213-PP_RKS_Rakow_Wigry_Suwalki_0_1_0_1

Raków odpadł z Pucharu Polski, częstochowianie musieli uznać wyższość I-ligowca z Suwałk. Podopieczni Jerzego Brzęczka przegrali na własnym stadionie 0:1. Decydującą bramkę w 42 minucie zdobył Karol Mackiewicz.

Raków odpadł z Pucharu Polski, częstochowianie musieli uznać wyższość I-ligowca z Suwałk. Podopieczni Jerzego Brzęczka przegrali na własnym stadionie 0:1. Decydującą bramkę w 42 minucie zdobył Karol Mackiewicz. Pierwsza część spotkania rozpoczęła się dosyć spokojnie. Obie drużyny nie kwapiły się do szybkich i zdecydowanych ataków. Pierwsze zagrożenie pod bramką miało miejsce dopiero w 16 minucie, kiedy to Reiman zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, jednak próba pomocnika Rakowa znalazła się w rękach Salika. Kolejne okazje stwarzali już tylko przyjezdni. Bardzo aktywny na prawej stronie był Żebrowski, który to raz za razem siał spustoszenie w szeregach obronnych Rakowa. Goście dopięli swego w 42 minucie. Ponownie dośrodkowanie z prawej strony, piłka przeszła przez pole karne, ale czujnie całą akcję zamknął Karol Mackiewicz, który mocnym strzałem pod porzeczkę pokonał Wróbla.

Drugą część spotkania z większym animuszem rozpoczęli podopieczni Jerzego Brzęczka. Już w 47 minucie bliski pokonania bramkarza z Suwałk był Pawlusiński, ale strzał pomocnika Rakowa powędrował obok słupka. Dwie minuty później bliski strzelenia gola był Brzęczek, ale i tym razem górą był bramkarz gości. Wydawało się, że Raków z każdą minutą rozwija skrzydła, ale w 52 minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Buczkowski i już było wiadomo, że o korzystny wynik będzie bardzo ciężko. Mimo, że przyjezdni kontrolowali spotkanie to swoje akcje mieli również częstochowianie. Bardzo aktywny był Joshua Balogun, ale Nigerczykowi wyraźnie brakowało szczęścia pod bramką. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 i w następnej rundzie drużyna z Suwałk zmierzy się z Flotą Świnoujście.

Częstochowa, 26. lipca 2014, godz. 17:00

Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 0:1 (0:1)

42′ 0:1 Mackiewicz

RKS Raków: Wróbel – Góra, Da Silva, Holik, Buczkowski – Pawlusiński(69′ Kmieć), Stefanowicz, Reiman, Balogun – Brzęczek(83′ Baraniak) – Kural(46′ Pląskowski)

Wigry Suwałki: Salik – Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz, Bogusz – Żebrowski, Michałowski, Atanacković, Mackiewicz – Radzio(72′ Drągowski), Tuttas(85′ Karłowicz)