Amatorska Liga Piłki Nożnej – 16 kolejka

11700-Amatorska_Liga_Pilki_Noznej_16_kolejka

W minionym tygodniu w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej rozegrane zostały mecze 15 kolejki. Niespodzianek nie zabrakło. W tym tygodniu natomiast w zestawie par 16 kolejki same ciekawe mecze i pewnie też będą niespodzianki.

W minionym tygodniu w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej rozegrane zostały mecze 15 kolejki. Niespodzianek nie zabrakło. W tym tygodniu natomiast w zestawie par 16 kolejki same ciekawe mecze i pewnie też będą niespodzianki. 15. kolejka ALPN okazała się pełna niespodzianek. Najciekawszym spotkaniem był pojedynek pomiędzy ZC Michaś a Koralem Kłobuck. Koral już w 7 minucie pierwszej połowy prowadził 2:0 i wydawało się, że w pełni kontroluje przebieg spotkania. Michaś w drugiej połowie znalazł jednak sposób na coraz bardziej zmęczonego rywala, cierpliwie odrabiał straty i ostatecznie zwyciężył 3:2.

Sporym zaskoczeniem były przegrane Jagiellończyków w starciu z Azzarro i SGP z Dawidem. SGP nie prezentuje się ostatnio najlepiej i przegrało już trzeci mecz z rzędu. Dawid za to, grając na luzie zaczął się dużo lepiej prezentować i sprawiać niespodzianki.

Jagiellończycy nie wykorzystali szansy aby wskoczyć na 3 miejsce w tabeli. Wobec problemów kadrowych w tej kolejce Drog Budu (oddany walkowerem mecz z Meblodrewem Pewniak), „Jagiellonom” wystarczyło „tylko” pokonać ostatnie w tabeli Azzarro. Jak się okazało, Jagiellończyków stać było „tylko” na jedną bramkę, a że Azzarro strzeliło ich dwie, cieszyć się mogło z pierwszego zwycięstwa i pierwszych punktów tej wiosny. Jagiellończycy zastanawiają się zapewne jak w tak krótkim odstępie czasu można wygrać z liderem i przegrać z najniżej notowaną drużyną ALPN.

W nadchodzącej kolejce praktycznie każde spotkanie zapowiada się ciekawie. Dzisiaj wieczorem Dawid będzie chciał podtrzymać dobrą passę, pokonać i wyprzedzić sąsiada z tabeli – TRW Polska. Jeżeli w drugim spotkaniu SGP i Drog Bud wystąpią w pełnych składach, mecz również powinien być interesujący. W środę Jagiellończycy zapewne będą chcieli udowodnić, że porażka z Azzarro była tylko przypadkiem, a że zagrają z dobrze dysponowanym Koralem Kłobuck to emocji nie powinno zabraknąć. Później przekonamy się czy Azzarro będzie w stanie sprawić jeszcze jedną niespodziankę. Ostatnim akcentem tygodnia będzie pojedynek dwóch najlepszych drużyn tego sezonu. Dziś już wiadomo, że ZC Michaś i Klub 54 Exact Systems zdobędą dwa pierwsze miejsca w kończącym się pomału sezonie. Przewaga Michasia w zasadzie gwarantuje tej drużynie kolejny tytuł mistrzowski. Możemy się jednak spodziewać, że drużyny nie odpuszczą i obie powalczą o zwycięstwo.

Na mecze zapraszamy na Miejski Stadion Piłkarski „Raków” przy ul. Limanowskiego 83.