II liga : Puszcza Niepołomice – RKS Raków 1:1 (0:1)

12222-II_liga_Puszcza_Niepolomice_RKS_Rakow_1_1_0_1

Raków Częstochowa zremisował na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 1:1. Bramkę dla Rakowa zdobył Łukasz Góra.
Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach atmosferycznych. Od rana w Niepołomicach padał deszcz co wpłynęło na stan murawy.

Raków Częstochowa zremisował na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 1:1. Bramkę dla Rakowa zdobył Łukasz Góra. Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach atmosferycznych. Od rana w Niepołomicach padał deszcz co wpłynęło na stan murawy. W pierwszej połowie grał była wyrównana. W 26 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. W dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Broź, ale jego uderzenie obronił Mateusz Kos. 10 minut później to czerwono-niebiescy mogli cieszyć się ze zdobycia bramki. Łukasz Góra dostał piłkę przed polem karnym uderzył mocno po ziemi obok słupka i otworzył wynik.

Po objęciu prowadzenia Raków chciał iść za ciosem. Częstochowianie w końcowych fragmentach pierwszej połowy mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnego gola. Niestety ta sztuka RKS-owi się nie udała.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy zaatakowali odważniej. Podopieczni Tomasza Tułacza częściej przebywali na naszej połowie co przełożyło się na stworzone sytuacje.

18 minut przed końcem regulaminowego czasu gry futbolówkę dostał Broź i uderzył ją w kierunku bramki. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z naszych piłkarzy i wpadła do bramki obok bezradnego Mateusza Kosa.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Raków z Niepołomic wywiózł jeden punkt. Kolejnym rywalem częstochowian będzie Znicz Pruszków.

Puszcza Niepołomice – RKS Raków 1:1 (0:1)