fbpx
poniedziałek, 19 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

XXIV Liga Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy już na półmetku I etapu

- REKLAMA -
- Reklama -

Minął półmetek pierwszego etapu Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Niedzielne spotkania, kończące w tym roku rywalizację w Hali Sportowej Częstochowa przyniosły wiele niespodziewanych rozstrzygnięć, dzięki czemu sytuacja w tabelach obu grup jest bardzo ciekawa.

Co prawda zarówno w grupie A jak i B są też drużyny, które ze spokojem myśleć już mogą o drugim etapie rozgrywek, jednak pamiętajmy, że w kolejnej fazie turnieju liczyć się będą punkty zdobyte na drużynach, z którymi do tej fazy się awansuje. Oznacza to, że praktycznie każde spotkanie ma jeszcze swoją wagę nawet dla liderów grup.

W grupie A czołowe lokaty zajmują: Romtrans (bez starty punktu), Jędryka Klub 54 Exact Systems i Jagiellończycy. Wydaje się, że drużyny te powinniśmy zobaczyć w drugim etapie. O ostatnie premiowane awansem miejsce powalczą chyba Amator i Babaria Team bo Ooh La La i Mykanów mają już większa stratę do czołówki i ciężko ją będzie odrobić w dwóch ostatnich kolejkach, choć „do póki piłka w grze”.

Duży ścisk dzięki ostatnim wynikom panuje za to w tabeli grupy B. Tu na wyraźnym prowadzeniu znajduje się MK Team (podobnie jak Romtrans w gr. A bez starty punktu) ale później różnice pomiędzy kolejnymi zespołami są już minimalne bądź żadne. Oznacza to, że ostatnie dwie kolejki w tej grupie będą niezwykle emocjonujące a każdy zdobyty punkt może być na wagę awansu. Pamiętać należy, że każda z drużyn w grupie B ma do rozegrania po 2 mecze i max. 6 pkt. do zdobycia.

Tradycyjnie więc oprócz emocji na boisku zainteresowane drużyny czekają nerwy na trybunach przy analizowaniu wyników bezpośrednich konkurentów i symulacjach aktualnej sytuacji w tabeli. Ale od kiedy Liga grana jest w takiej formule praktycznie zawsze końcówka pierwszego etapu wyglądała analogicznie.

Wyniki spotkań z 14 stycznia:

I Etap
Gmina Mykanów – Amator 1:0
CNC.Wieczorek – Jędryka Klub 54 Exact Systems 2:7
Zawodzie – Amator 1:4
CNC.Wieczorek – Jagiellończycy 0:2
Zawodzie – Ooh La La 0:2

Babaria Team – Jagiellończycy 1:0
Romtrans – Ooh La La 3:0
MK Team – TRW Polska 6:0
Romtrans – Babaria Team 5:1
MK Team – ZIB Bernat Miedźno 5:1
TRW Polska – Gmina Kłomnice 3:2
ZIB Bernat Miedźno – Tadex/Wichry 2:2
ZC Michaś – Abstynent 0:2
Grubasy – Gmina Kłomnice 3:2
Abstynent – Tadex/Wichry 2:4
ZC Michaś – Grubasy 3:1

Terminy kolejnych spotkań:
28.I. – Niedziela – (8 spotkań) grupy A i B
Hala Sportowo-Widowiskowa „Polonia”, ul. Dekabrystów 43

15.00 – TRW Polska – Grubasy
15.30 – Abstynent – MK Team
16.00 – Tadex/Wichry – ZC Michaś
16.30 – Gmina Kłomnice – ZIB Bernat MiedźnoB
17.00 – Romtrans – Jagiellończycy
17.30 – Ooh La La – Amator
18.00 – Babaria Team – Jędryka Klub 54 Exact Systems
18.30 – CNC.Wieczorek – Gmina Mykanów

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Krzysztof Jakubik sędzią meczu z Wartą

Raków Częstochowa :Krzysztof Jakubik z Siedlec poprowadzi wtorkowe spotkanie 26. kolejki PKO Ekstraklasy z Wartą Poznań. ...
- Reklama -
- REKLAMA -