fbpx
czwartek, 24 czerwca 2021
14.1 C
Częstochowa

Rozwijam Centrum Treningu Indywidualnego i siebie! – wywiad z Tomaszem Sobczakiem

- REKLAMA -
- Reklama -
Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z trenerem Tomaszem Sobczakiem.

astar.czest.pl – Dzień dobry, na początek chciałem spytać czym aktualnie zajmuje się Trener, który do końca rundy jesiennej pracował w IV-ligowej Przemszy Siewierz?
Tomasz Sobczak – Od lipca 2020 roku pracę w Przemszy łączyłem z pracą w Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec, gdzie jestem odpowiedzialny za szkolenie U-14 i na tym aktualnie się skupiam. Poza tym rozwijam swój projekt czyli Centrum Treningu Indywidualnego. Rozwijam też siebie, w styczniu byłem na stażu w 1 zespole Skry Częstochowa, a później na stażu w 1 zespole Zagłębia Sosnowiec. Poza tym szkolenia, pisanie artykułów do Asystenta Trenera itd.
astar.czest.pl – Powiedział Trener, że rozwija swoje Centrum Treningu Indywidualnego, co się zmieniło w tym projekcie w ostatnim czasie?

Trener Tomasz Sobczak wraz ze swoimi podopiecznymi wziął udział w programie „Pytanie na Śniadanie”.

Tomasz Sobczak – Tak, pracując tylko w Zagłębiu mam więcej czasu, żeby rozwijać swój projekt, otworzyłem nową lokalizację w dzielnicy północ, to już druga po centrum miasta, szkole też dziewczynki, coraz więcej osób w Częstochowie i okolicach jest zainteresowanych szkoleniem indywidualnym, kiedyś tego nie było, a dzisiaj jest to bardzo popularne. Na moje treningi chodzą zawodnicy z największych częstochowskich akademii, szkole również zawodników m. in. RKS Radomsko czy Zagłębia Sosnowiec.
astar.czest.pl – Z tego co widzieliśmy ostatnio kilku Pana wychowanków zadebiutowało na szczeblu centralnym.
Tomasz Sobczak – Tak, Mateusz Kaczmarek w 1 ligowej Miedzi Legnica, wcześniej już zadebiutował w ekstraklasie w Rakowie, kiedyś poza wspólną pracą w Rakowie pracowaliśmy też indywidualnie. Kacper Trelowski w 2 lidze w Sokole Ostróda i Oskar Krzyżak w 2 ligowej Bytovii Bytów. Oczywiście wszystkim gratuluję debiutu. Poza tym Maciek Wróbel już dawno zadebiutował w Odrze Opole, Mateusz Musiałowski jest w akademii Liverpoolu, Olivier Sukiennicki też gra w Anglii i wielu innych, którzy z powodzeniem grają w IV – ligowych rezerwach Rakowa.
astar.czest.pl – Wróćmy jeszcze do IV ligi, kto wg Trenera awansuje do baraży o III ligę?
Tomasz Sobczak – Dla mnie faworytem są rezerwy Rakowa, mają dobrych młodych piłkarzy do których dołączyli doświadczeni zawodnicy, w zimę wzmocnili się kilkoma wartościowymi graczami, Tomek wykonuje tam dobrą pracę. Natomiast na pewno Kosztowy, Dąbrowa Górnicza czy Zawiercie będą walczyć do ostatniej kolejki.
astar.czest.pl – A co z resztą zespołów z regionu częstochowskiego?
Tomasz Sobczak – Znicz ma bardzo dobrych piłkarzy, wielu z 2-ligową przeszłością, ale ma krótką ławkę rezerwowych co w dalszej fazie sezonu może być problemem. Natomiast MKS
Myszków mocno się wzmocnił i powinien punktować na wiosnę o wiele częściej niż jesienią.
astar.czest.pl – Na koniec pytanie, kiedy wraca Trener do pracy z seniorami?
Tomasz Sobczak – Kilka ofert już miałem, m. in. z IV-ligi łódzkiej, ale ze względu na odległość od Sosnowca musiałem zrezygnować. Myślę, że najpóźniej od sezonu 2021/2022 wrócę do pracy z seniorami i taki też jest mój cel.
astar.czest.pl – Trenerze dziękuję za rozmowę.
Tomasz Sobczak – Dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników serwisu astar.czest.pl

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Bramki ze sparingu Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 2:4

Bramki ze sparingu Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:4Zapraszamy do obejrzenia bramek z meczu kontrolnego rozegranego w...
- Reklama -
- REKLAMA -