fbpx
niedziela, 9 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

[FOTO] Piłkarze Rakowa wznowili treningi

- REKLAMA -
- Reklama -

Piłkarze Rakowa zakończyli urlopy i w środę spotkali się na pierwszym treningu w letnim okresie przygotowawczym. Na zajęciach nie pojawił się Paweł Kowalczyk, który nie przedłuży obowiązującego do końca czerwca kontraktu. Nie trenowali także obcokrajowcy.
Częstochowianie spotkali się na zajęciach po wyjątkowo krótkiej przerwie wakacyjnej. W tym roku, za względu na długą zimę i przedłużenie drugoligowych rozgrywek, czerwono – niebiescy mogli liczyć na dziesięć dni odpoczynku. Sztab szkoleniowy Rakowa wyznaczył pierwszy trening na środę. Wśród trenujących zabrakło Pawła Kowalczyka, który w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw klubu z Limanowskiego. Niewiadomo jaka przyszłość czeka Bartosza Soczyńskiego i Piotra Mastalerza. Pierwszemu kończy się kontrakt, a Mastalerz w czwartek wyjeżdża na testy do GKS Tychy.

Na zbiórce stawili się obcokrajowcy: Diego Bezerra, Daniel da Silva i Joshua Balogun, ale nie trenowali z zespołem. Mimo, że włodarze Rakowa chętnie widzieliby tych zawodników w kadrze na przyszły sezon, to szanse na ich pozostanie są niewielkie. Wśród nowych graczy pojawiło się dwóch piłkarzy testowanych: obrońca Patryk Krymarys oraz środkowy pomocnik Sebastian Wiśniewski. Obaj są zawodnikami Włókniarza Zelów i z Rakowem będą trenować do końca tygodnia.

Na czwartek sztab szkoleniowy Rakowa zaplanował testy szybkościowo – wydolnościowe. Intensywność treningów zostanie zwiększona w przyszłym tygodniu. Wówczas czerwono – niebiescy będą trenować dwa razy dziennie.

– Zobacz zdjęcia autorstwa Krzysztofa Bolkowskiego z pierwszego treningu Rakowa przed nowym sezonem

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Ratujemy punkt z Pogonią w ostatniej sekundzie

Skra Częstochowa :Jak się za bardzo chce, to nie wychodzi. Jeśli jednym zdaniem chcielibyśmy podsumować mecz Skry z Pogonią...
- Reklama -
- REKLAMA -