fbpx
niedziela, 9 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

Protest MLKS-u Woźniki ! Czy będą zmiany w IV lidze i w „okręgówce”?

- REKLAMA -
- Reklama -

Drużyna MLKS-u Woźniki, która w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w rozgrywkach częstochowskiej Klasy Okręgowej złożyła protest do Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Czy zatem jeszcze coś się zmieni w składzie drużyn tak w IV lidze jak i w „okręgówce”
Oto treść Protestu :

Klub MLKS Woźniki zgłasza protest przeciw decyzji Wydziału Gier ŚZPN z dnia 25.07.2013r. Wydział Gier w związku z rezygnacją Górnika III Zabrze z gry w IV lidze grupie II przesunął w jego miejsce klub GKS GieKSa II Katowice., a w miejsce klubu GKS GieKSa II Katowice w IV lidze grupie I przyznał miejsce drużynie KOS Victoria 1922 Częstochowa.

Decyzja Wydziału Gier jest niezgodna z regulaminem rozgrywek IV ligi prowadzonych przez ŚZPN. Zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Zarząd ŚZPN uchwałą nr 265/34/12 z dnia 17.07.2012r. w przypadku konieczności uzupełnienia składu drużyn IV ligi decyduje wyższa średnia arytmetyczna drużyn, które zajęły drugie miejsca w ligach okręgowych (§11, pkt 3 regulaminu). Miejsce, które pozostało w IV lidze po rezygnacji Górnika III Zabrze powinien zająć klub MLKS Woźniki (kolejna drużyna z najwyższą średnią arytmetyczną wśród drużyn, które zajęły drugie miejsca w ligach okręgowych), a nie KOS Victoria 1922 Częstochowa, która zajęła miejsce spadkowe w IV lidze.

Ponadto zgodnie z obowiązującym regulaminem drużyny, które po zakończeniu sezonu 2012/2013 zajmą w swoich grupach miejsca szesnaste, piętnaste i czternaste spadają do właściwych klas okręgowych. W tym wypadku Wydział Gier również postąpił niezgodnie z regulaminem przyznając miejsce w IV lidze drużynie KOS Victoria 1922 Częstochowa, która na koniec rozgrywek zajęła w swojej grupie 14 miejsce (§11, pkt.2 regulaminu).

W dniu 29.06.2013r. KOS Victoria 1922 Częstochowa rozegrała mecz barażowy o utrzymanie w IV lidze z drużyną KP Unia Racibórz, którego zwycięzcą był zespół z Raciborza. Prosimy o wyjaśnienie jaki był cel rozgrywanego barażu skoro obie drużyny zajęły 14 miejsca w swoich grupach i zgodnie z regulaminem rozgrywek powinny zostać relegowane do niższych lig, a ich miejsca powinny zająć drużyny, które zajęły drugie miejsca w rozgrywkach lig okręgowych.

W związku z powyższym domagamy się zmiany decyzji z dnia 25.07.2013r. i przyznania w miejsce drużyny KOS Victoria 1922 Częstochowa miejsca drużynie MLKS Woźniki w rozgrywkach IV ligi prowadzonych przez ŚZPN w sezonie 2013/2014.

W załączeniu:

– Regulamin rozgrywek IV ŚZPN na sezon 2012/2013.

Do wiadomości:

– Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej

– Prezydium ŚZPN

– Wydziału Gier ŚZPN

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Ratujemy punkt z Pogonią w ostatniej sekundzie

Skra Częstochowa :Jak się za bardzo chce, to nie wychodzi. Jeśli jednym zdaniem chcielibyśmy podsumować mecz Skry z Pogonią...
- Reklama -
- REKLAMA -