fbpx
sobota, 15 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

ZAPOWIEDŹ : Kłomnice Freestyle Jam – Turniej Freestyle Football 3vs3

- REKLAMA -
- Reklama -

30 sierpnia w Kłomnicach na skateparku rozegrany zostanie pierwszy w Polsce (i chyba na świecie) turniej freestyle football 3 vs 3. Pomysłodawcą zawodów jest Adrian Franc z częstochowskiej ekipy R- Style. Ilość ekip, które mogą się zgłosić do turnieju jest ograniczona.
Pomysł zaczerpnięto z walk bboyowych. Jest to kolejne urozmaicenie zawodów freestyle football, wyrwanie się od schematu pojedynczych battli.

Zawody będą się odbywać systemem pucharowym. Każdy pojedynek będzie wyglądał w ten sposób, że naprzeciwko siebie staną 2 drużyny po 3 osoby i każdy zawodnik będzie miał 2 wejścia po 30 sekund, czyli w sumie 3 minuty dla każdej drużyny. Sędziowie nie będą oceniać zawodników pojedynczo, ale drużynę za całokształt (triki, kreatywność, wszechstronność, kontakt z publiką i charyzmę na scenie).

Z racji tego, że jest to pierwszy tego typu turniej w Polsce, określono limit uczestniczących na 8 drużyn. Dla najlepszych ekip gwarantowane nagrody, zaś wszyscy na miejscu będą mieli zapewnioną wodę do picia i grilla.

-Pomysł zrodził mi się już dość dawno bo około 2 lata temu, ale jakoś nie miałem w sobie tyle zaparcia i po prostu czasu, żeby to ogarnąć wszystko. Pomysł wyszedł ode mnie, inspirowałem się zawodami bboyowymi, gdzie taka konwencja zawodów jest bardzo popularna. Jest to moja pierwsza taka akcja i dlatego jest ona tak okrojona choćby przez ograniczoną liczbę ekip. Chcę nadmienić, że cała imprezę organizuje Gminny Ośrodek Kultury, ja tylko dokładam swoje 3 grosze w postaci zawodów – pierwszych w Polsce i na Świecie freestyle football 3 vs 3 – komentarz jednego z twórców tego turnieju, Adriana Franca.

Równolegle z zawodami freestyle football odbywają się zawody jazdy na rolkach: agressive oraz slalom.

Informacje na bieżąco na fanpage’u R- Style TUTAJ

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Nasz rywal: Pogoń Szczecin

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -