fbpx
niedziela, 9 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

Amatorska Liga Piłki Nożnej – 5 kolejka

- REKLAMA -
- Reklama -

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie przypuszczeń, iż tegoroczne rozgrywki ALPN będą ciekawe, wyrównane i nieprzewidywalne. Już pierwszy dzień minionego tygodnia przyniósł dwa interesujące rozstrzygnięcia, dzięki którym nie ma już w tegorocznych rozgrywkach drużyny bez straconych punktów.
Niepokonane dotąd drużyny Inprobud i ZC Michaś spotkały wreszcie na swej drodze zespoły, które pozbawiły je pierwszych w tym sezonie punktów. Dotkliwszą stratę poniósł aktualny mistrz rozgrywek, który tego dnia uznać musiał wyższość Klubu 54 Exact Systems. Dla Klubu 54 to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Prawdą jest więc stwierdzenie, że nic tak nie mobilizuje jak gra z Mistrzem.

Remis i jeden punkt udało się uratować liderowi rozgrywek – drużynie Inprobud. Przez większą część spotkania przegrywali oni z TRW jedną bramką, co po raz kolejny sygnalizuje, że TRW wraca po kilku sezonach słabszej gry do wysokiej, równej formy. Gol Krzysztofa Lazika w końcówce meczu doprowadził jednak do podziału punktów.

W pozostałych spotkaniach zwyciężali faworyci. Z poniedziałkowej porażki szybko otrząsnął się również ZC Michaś, który w drugim swoim meczu w minionym tygodniu pokonał w piątek Jagiellończyków.

Co przed nami??

Początek 5 kolejki spotkań znów zapowiada się ciekawie. Już dziś na MSP „Raków” zmierzą się TRW Polska i Meblodrew czyli drużyny zajmujące 3 i 4 w tabeli. We wtorkowych spotkaniach faworytami powinni być Inprobud i Jagiellończycy, ale nic z góry nie przesądzajmy i poczekajmy co przyniesie rywalizacja na boisku. Interesująco zapowiadają się również środowe spotkania, w których emocji na pewno nie zabraknie. Zapraszamy więc na Miejski Stadion Piłkarski „Raków” do śledzenia „na żywo” rozgrywek ALPN.

Terminy 5 kolejki:

7.10

godz. 19.00 TRW Polska – Meblodrew

8.10

godz. 19.00 SGP – Inprobud

godz. 20.30 Jagiellończycy – Dawid

9.10

godz. 19.00 ZC Michaś – Koral Kłobuck

godz. 20.30 Klub 54 Exact Systems – Drog Bud

– Zobacz aktualną tabelę Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Ratujemy punkt z Pogonią w ostatniej sekundzie

Skra Częstochowa :Jak się za bardzo chce, to nie wychodzi. Jeśli jednym zdaniem chcielibyśmy podsumować mecz Skry z Pogonią...
- Reklama -
- REKLAMA -