Przed kolejnym meczem… trenowali rugby!

Udostępnij :
10317-Przed_kolejnym_meczem_trenowali_rugby

Przed kolejnym meczem… trenowali rugby!

Piłkarze Rakowa są na fali po dwóch zwycięstwach i nie mają zamiaru odpuszczać. W ramach przygotowań do kolejnego meczu z Wisłą Puławy odbyli trening rugby.

Piłkarze Rakowa są na fali po dwóch zwycięstwach i nie mają zamiaru odpuszczać. W ramach przygotowań do kolejnego meczu z Wisłą Puławy odbyli trening rugby. W zajęciach udział wzięli wszyscy zawodnicy, a także sztab szkoleniowy z trenerem Jerzym Brzęczkiem na czele. Trening poprowadził Mateusz Nowak, który choć na co dzień pracuje jako Menedżer ds. Marketingu w Rakowie, to oprócz tego jest trenerem w Rugby Club Częstochowa. W trakcie zajęć z jajowatymi piłkami była więc możliwość poznania podstawowych zasad tej dyscypliny, oraz spróbowania jej w praktyce. Zawodnicy zaznajamiali się z rugby w formie różnych zabaw z elementami rywalizacji, ale był też czas na rozgrywanie akcji z przeciwnikiem, ćwiczenia ze specjalnymi tarczami gdzie można było sprawdzić swoją siłę, a trening zakończył się meczami w „paryżankę” – bezkontaktową odmianę rugby. Chęć zwycięstwa była jednak tak duża, że bezkontaktowy charakter okazał się mocno umowny (co widać w galerii z treningu).

– Dla mnie to było super doświadczenie. Grupa była duża, ale fajnie reagowała i generalnie widać było zaangażowanie. Mam nadzieję, że dla zawodników to była odskocznia od czysto piłkarskich treningów i coś im w głowie na temat rugby zostanie po tym spotkaniu. Myślę też, że trener Brzęczek nie obrazi się jeśli w każdym meczu jego zawodnicy będą nieustępliwi i waleczni jak rugbiści – powiedział prowadzący zajęcia Mateusz Nowak.

– Taki trening to ciekawa przygoda. Zastanawiałem się co z tego wyjdzie, ale ostatecznie to była fajna zabawa i rodzaj odpoczynku od naszych codziennych treningów – tak zabawę w rugby skomentował Dawid Świerk.