Aż 39 goli padło w 29 kolejce Okręgówki!

60349267_544265665980823_5956301482641850368_n

Piast Przyrów pokonał 2:1 drużynę Lotnika Kościelec. / foto: M. Mikoda

W środę 15 maja 2019r. została rozegrana 29 kolejka Klasy Okręgowej „Football Factory”. Wszystkie mecze odbyły się o godzinie 17:30. W Przyrowie gospodarze pokonali drużynę z Kościelca 2:1. Od drugiej minuty Piast prowadził po samobójczym trafieniu Kielana. W 19 minucie było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Łęgowik. Na odpowiedź Lotnika kibice […]

W środę 15 maja 2019r. została rozegrana 29 kolejka Klasy Okręgowej „Football Factory”. Wszystkie mecze odbyły się o godzinie 17:30.

W Przyrowie gospodarze pokonali drużynę z Kościelca 2:1. Od drugiej minuty Piast prowadził po samobójczym trafieniu Kielana. W 19 minucie było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Łęgowik. Na odpowiedź Lotnika kibice czekali 7 minut, a kontaktowego gola strzelił Krzysztof Małolepszy. Więcej goli w meczu już nie padło, chociaż obie drużyny stworzyły wiele sytuacji bramkowych, a kibice obejrzeli dobre widowisko.

W Lublińcu Sparta podejmowała drużynę Orła Psary/Babienica. Jedynego gola w meczu strzelił w 79 minucie Adrian Filauer i to goście mogli się cieszyć z ważnych trzech punktów.

Lider – Znicz Kłobuck podejmował czwartą drużynę tabeli – MLKS Woźniki. Od początku spotkania widać było znaczną dominację gospodarzy. Prowadzenie objęli już w 2 minucie, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Kamil Wojtyra, który później do swojego konta dopisał jeszcze 4 gole, a jedno trafienie dołożył Dawid Korczak. Znicz – MLKS 6:0

Warta Mstów zmierzyła się z Pogonią Kamyk. Do przerwy prowadzili goście 2:0 po golach Tomasza Napieraja i Tomasza Piątkiewicza. Osiem minut po przerwie prowadzenie podwyższył Ihor Hrebeniuk. Pięć minut później sygnał do walki dla gospodarzy dał Andrzej Bogucki i było już 1:3. Ostatnie słowo należało jednak do gości. W 80 minucie wynik ustalił Przemysław Zakrzewski strzelając gola na 1:4.

W Częstochowie przy ul. Sabinowskiej Stradom podejmował Unię Kalety. W pierwszej części gry kibice nie obejrzeli goli. Zawodnicy rozstrzelali się w drugiej połowie. W 51 minucie Damian Zuber wyprowadził gości na prowadzenie. W 61 i 63 minucie swoje trafienia zaliczył Adrian Golec i było już 0:3. Unia cały czas dominowała i stwarzała kolejne sytuacje, jednak to w 72 minucie Rafał Skwarczyński strzelił dla Stradomia i dał sygnał do walki. W 81 minucie rzut karny na bramkę zamienił Daniel Przewieźlik, a minutę później Mateusz Teodorczyk dołożył swojego gola i było już 3:3. Gospodarze jeszcze mocniej ruszyli na Unię, jednak to goście za sprawą gola w 86 minucie autorstwa Mateusza Słodczyka ustalili wynik spotkania. Po meczu okazało się, że strzelec czwartego gola dla gości Mateusz Słodczyk, który pojawił się na polu gry w 77 minucie, nie figurował w sprawozdaniu z zawodów. Sprawą w najbliższych dniach zajmie się Wydział Gier, który zdecyduje o konsekwencjach i ewentualnym walkowerze.

Olimpia Truskolasy zmierzyła się z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli – Orłem Kiedrzyn. Pierwszego gola w meczu strzelił w 19 minucie Miłosz Socha i było 0:1. Kolejne trafienia dołożył w 76 i 83 minucie Mateusz Grzybowski i to goście mogli cieszyć się z trzech punktów i zwycięstwa na trudnym terenie.

W meczu o „6 punktów” Olimpia Huta Stara musiała uznać wyższość Warty Kamieńskie Młyny. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Adrian Rak. Dla gości dwukrotnie strzelali Michał Zych oraz Oskar Krawczyk, a jedno trafienie dołożył Karol Klyta. Olimpia Huta Stara – Warta Kamieńskie Młyny 1:5.

Gmina Kłomnice podzieliła się punktami z Liswartą Krzepice. W 3 minucie Tomasz Kowalczyk wyprowadził na prowadzenie gospodarzy, a w 28 minucie było już 1:1 po golu Grzegorza Nogi. Więcej goli w tym spotkaniu kibice nie zobaczyli.

W Pankach wicelider tabeli – miejscowy Klub Sportowy podejmował drużynę, która w tabeli znajduje się pozycję niżej – Amator Golce. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po golu Krzysztofa Pietrzykowskiego. W drugiej części spotkania swoją dominację drużyna Adriana Pasieki potrafiła już skuteczniej zamienić na gole. Tomasz Pasieka trafił w 60 minucie, jednak minutę później było już 2:1, gdyż z rzutu wolnego dla gości trafił Denys Dushkin. W 64 minucie prowadzenie podwyższył Szymon Kowalczyk. 11 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Sebastian Dobosz strzelił gola na 4:1, a dwie minuty później wynik spotkania ustalił Tomasz Pasieka.