Czołówka na remis. Podsumowanie 19 kolejki Klasy Okręgowej

W sobotę 6 kwietnia rozegrano 19 kolejkę częstochowsko-lublinieckiej Klasy Okręgowej. Ciekawe rozstrzygnięcia przyniosły mecze czołowych drużyn.

Mechanik Kochcice vs Warta Kamieńskie Młyny 0:10
Mecz ten okazał się pokazem siły i skuteczności Warty, która bezlitośnie rozprawiła się z zespołem Mechanika Kochcice, zdobywając aż dziesięć bramek. W tym meczu do przerwy było tylko 0:2. Po przerwie kibice byli świadkami bardzo dobrej skuteczności drużyny gości. Cztery gole w tym spotkaniu strzelił Łukasz Nowak, a hat-trick zaliczył Mateusz Tobor.

- Wyniki i tabela Klasa Okręgowa

Amator Golce vs Liswarta Krzepice 1:0
W tej rywalizacji Amator Golce minimalnie wygrał z Liswartą Krzepice, dzięki decydującej bramce zdobytej przez Dorian Matyję. Był to mecz pełen napięcia, gdzie jedna bramka zdecydowała o losach trzech punktów.

Lot Konopiska vs Sparta Szczekociny 3:4
Spotkanie obfitujące w bramki i emocje do samego końca. Pomimo zdobytych trzech goli przez Lot Konopiska, to Sparta Szczekociny cieszyła się z wygranej, dzięki dubletom Krzysztofa Minora i Konrada Papaja. Ten mecz był prawdziwą gratką dla kibiców.

Zieloni Żarki vs Skra II Częstochowa 1:1
W starciu tych drużyn padł remis. Obie ekipy miały swoje szanse na zwycięstwo, jednak ostatecznie podzieliły się punktami.

tabela Klasa Okręgowa

Jedność Boronów vs Lotnik Kościelec 1:1
Również w tym spotkaniu obie drużyny zakończyły mecz podziałem punktów. Był to ważny mecz dla obu zespołów w kontekście walki o najwyższe cele ligowe.

Unia Kalety vs KS Panki 2:2
Lider tabeli, KS Panki, zremisował z Unią Kalety, co było jednym z niespodziewanych rozstrzygnięć kolejki.

Orzeł Kiedrzyn vs Liswarta Popów 2:1
Orzeł Kiedrzyn zgarnął komplet punktów, pokonując trzynastą w tabeli Liswartę Popów.

W sumie w 19 kolejce padło 29 goli. Remisy czołowych zespołów sprawiły, że walka o awans pozostaje otwarta, a każdy kolejny mecz będzie miał ogromne znaczenie w kontekście końcowej klasyfikacji.