[FOTO] Raków zagra w Finale Fortuna Pucharu Polski na PGE Narodowym!

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Legią Warszawa w półfinale Fortuna Pucharu Polski i zameldował się w wielkim finale, który 2 maja odbędzie się na Stadionie PGE Narodowy!

O bardzo dobry początek meczu zadbał duet Ivi Lopez - Mateusz Wdowiak. W 5 minucie hiszpański pomocnik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Wdowiaka, a ten strzałem głową umieścił piłkę w siatce ku radości wypełnionego po brzegi stadionu przy Limanowskiego 83.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia bramki, ale za każdym razem górą byli bramkarze. Na przerwę drużyny zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Rakowa.

Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu Raków - Legia

Drugą połowę Czerwono-Niebiescy rozpoczęli od mocnych ataków na bramkę Legii. Liczne strzały i dośrodkowania nie przynosiły jednak bramki. Minimalnie niecelne były próby Iviego z rzutów wolnych. Goście stworzyli sobie dwie okazje do zdobycia gola, jednak strzały nie znalazły drogi do siatki strzeżonej przez Trelowskiego.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Po końcowym gwizdku na stadionie wybuchła ogromna radość drużyny i kibiców!

Finał Fortuna Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na Stadionie PGE Narodowy.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:0 (1:0) - ZDJĘCIA

1:0 Wdowiak 5

Raków: Trelowski - Tudor, Petrášek, Arsenić, Lederman, Papanikolaou, Sturgeon (79. Rundić), Sorescu, Ivi (90. Cebula), Wdowiak, Musiolik (46. Gutkovskis)

Legia: Strebinger - Wieteska, Jędrzejczyk, Johansson, Rose, Skibicki (64. Włodarczyk), Mladenović (79. Lopes), Josue, Rosołek, Slisz, Pekhart (64. Verbić)