[FOTO] Olimpia Grudziądz ponownie wygrywa ze Skrą Częstochowa

IMG_4175

W rozegranym w sobotę w Częstochowie o godzinie 13:30 meczu 2 ligi pomiędzy Skrą Częstochowa a Olimpią Grudziądz, padł taki sam rezultat jak w poprzednim meczu tych zespołów.

W pierwszym meczu po zimowej przerwie Skrze przyszło się zmierzyć z rywalem silnym, walczącym o miejsce ścisłej czołówce tabeli. W Grudziądzu nie ukrywali, że będą chcieli na Lorecie powalczyć o całą pulę. Zapowiedzi Olimpii się ziściły i kolejny raz lepsza okazała się drużyna z Grudziądza pokonując Skrzaków 0:4.

Pierwszy kwadrans przyniósł twardą i wyrównaną grę. Niestety, drugi znakomicie rozpoczął się dla gości. W 17. minucie nasz zespół źle wyprowadził piłkę. W polu karnym w dobrej sytuacji znalazł się pochodzący z Portugalii skrzydłowy Tiago Alves, który ładnym strzałem dał Olimpii prowadzenie. Sześć minut później było już 0:2. Do wybitej przed pole karne piłki doszedł Kacper Skibicki i pięknym strzałem pokonał Łukasza Krzczuka.

Po przerwie drużyna Skrzaków grała odważnie, ambitnie walczyła o kontaktową bramkę. W 57 minucie prawą stroną przedarł się Kamil Zalewski. Dośrodkował Krzysztof Napora, Michał Kieca doszedł do główki, ale precyzyjnie strzelić nie zdołał.

Damian Nowak (w środku) zapewnił Skrzakom zwycięstwo! / foto: astar.czest.pl Adrian Błaszkiewicz uzbierał najwięcej punktów dla Skry – 2286 pkt. / foto: astar.czest.pl Skończyło się m.in. wypożyczenie Michała Kiecy. / foto: astar.czest.pl Dawid Niedbała zdobył zwycięskiego gola w meczu z Siarką w listopadzie. / foto: astar.czest.pl Piotr Nocoń (przy piłce) jest jednym z filarów Skry. Skra dostanie 400 tysięcy złotych z programu Pro Junior System! / foto: astar.czest.pl Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu -> KLIKNIJ

W 60 minucie Kieca opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Dominik Marek. Dla 19-latka, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Polonii Poraj był to debiut w II lidze. Krótko po wejściu na boisko Marek świetnie znalazł się w polu karnym. Uderzył mocno, ale jeden z rywali zdołał zablokować piłkę.

W 69 i 71 minucie indywidualne akcje wyróżniającego się w Olimpii Tiago Alvesa wykończyli Hiszpan German Riuz Gonzalez i Przemysław Kita. Wynik był już rozstrzygnięty i w końcówce Skrzacy mogli walczyć tylko o honorowego gola. Nie zdołali go zdobyć i sobotni pojedynek zakończył się wysoką porażką.

Zobacz wyniki i aktualną tabelę 2 ligi Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu -> KLIKNIJ

2 marca 2019, 13:30 – Częstochowa Skra Częstochowa 0-4 Olimpia Grudziądz 0:1 – 17′ Tiago Alves 0:2 – 23′ Kacper Skibicki 0:3 – 69′ Germán Ruiz 0:4 – 71′ Przemysław Kita

Skra: Krzczuk – Skowron (69, Niedbała), Błaszkiewicz (85, Poprawa), Holik, Obuchowski – Napora, Zalewski, Olejnik (81, Siwek), Nocoń, Kieca (60, Marek) – Nowak.

Olimpia: Muzyk – Sulkowski, Očenáš, Wawszczyk, Ciechanowski – Kaczmarek (14, Skibicki, 89, Kantorowski), Kona, Handzlik (64, Kita), Ziętarski, Alves (77, Mnacakanjan) – Ruiz.

żółte kartki: Olejnik, Nocoń – Kita.

Źródło: własne / ks-skra.pl / 90minut.pl