Raków Częstochowa WICEMISTRZEM Polski!

Raków Częstochowa wygrał 3:0 w ostatnim meczu PKO BP Ekstraklasy w tym sezonie i został Wicemistrzem Polski!

Już w 10 minucie wynik otworzył Ivi Lopez, a dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 2:0. Czerwono-Niebiescy byli bardzo aktywni w ofensywie i kreowali liczne sytuacje bramkowe. Swoje szanse mieli Patryk Kun, Fran Tudor i Sebastian Musiolik. Więcej goli w pierwszej połowie jednak nie padło, a duży w tym udział miał bramkarz Lechii, Michał Buchalik, który kilkukrotnie uratował swoją drużynę przed stratą kolejnych goli.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy również upłynął pod znakiem ataków Rakowa. Aktywny był Mateusz Wdowiak i szukający uderzeń z dystansu Ivi Lopez. W 67. minucie Czerwono-Niebiescy dopięli swego, a swoją 10. bramkę w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy zdobył Vladislavs Gutkovskis. W 80. minucie po raz pierwszy na boisku zameldował się Luka Gagnidze, zmieniając Mateusza Wdowiaka. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił.

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 3:0 (2:0)
Bramki: Ivi 10, 12, Gutkovskis 67

Raków: Kovacević - Rundić, Petrasek, Arsenić (63. Długosz), Tudor, Lederman (79. Gwilia), Papanikolaou (85. Sapała), Kun, Wdowiak (80. Gagnidze), Ivi, Musiolik (46. Gutkovskis)

Lechia: Buchalik - Conrado, Maloca, Tobers, Ceesay, Kryeziu (46. Biegański), Kałuziński, Gajos, Durmus (46. Sezonienko), Terrazzino (61. Clemens), Zwoliński (61. Paixao)

Żółte kartki: Tudor - Conrado, Biegański, Koperski

Źródło: Raków Częstochowa