Raków II Częstochowa pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski

W środę 11 maja 2022 w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN Raków II Częstochowa przegrał przed własną publicznością z Rekordem Bielsko-Biała (zespół występujący w 3 lidze) 2:4.

Początek meczu nie mógł ułożyć się lepiej dla Rakowa. Już w drugiej minucie gry Pedro jeszcze na własnej połowie przejął piłkę, po czym fantastycznym rajdem przemieścił się pod pole karne. Żaden z obrońców gości nie zdołał go zablokować, a piłka po strzale z 18. metra wpadła do siatki.

Nim minął kwadrans gry Radosław Dzierbicki dośrodkował bowiem z rzutu wolnego, a Marcin Wróbel główkując z 6. metra ustalił wynik pierwszej połowy na 1:1.

Po zmianie stron sytuacja się powtórzyła. Tym razem Portugalczyk wypracował jednak sytuację, którą w 65. minucie strzałem z bliska sfinalizował Jakub Bator.

- Zobacz całą galerię z meczu Raków II Częstochowa - Rekord Bielsko-Biała

Wynik 2:1 utrzymał się do 84, bo wtedy Tomasz Nowak wypracował sobie pozycję strzelecką huknął z 18. metra w okolice okienka i Jakub Mądrzyk został pokonany.

Gdy drużyny przygotowywały się powoli na dogrywkę, Bielszczanie wyprowadzili kolejny cios. Wypuszczony w pole karne napastnik znalazł się za obrońcami, a bramkarz też nie zdołał go powstrzymać i piłka znalazła drogę do siatki. Trafiła tam także w 4. minucie doliczonego czasu gry, a tym razem Szczepan Mucha popisał się odbiorem piłki wyprowadzanej przez gospodarzy i strzałem z 12. metra postawił pieczęć na awansie faworyta.

Raków II Częstochowa - Rekord Bielsko-Biała 2:4 (1:1)
1:0 – Pedro Vieira 2 min
1:1 – Wróbel 14 min
2:1 – Bator 65 min
2:2 – Nowak 84 min
2:3 – Kasprzyk 88 min
2:4 – Mucha 90+4 min

RAKÓW II: Mądrzyk – Błasik, Chłód, Danilczyk – Głasek, Zielonka (80. Lenartowski), Kucharczyk (60. Tylec), Oziębała (46. Bator) – Pedro Vieira, Mizgała (46. Balboa), Mazurek (75. Mazurek).
Trener Tomasz Kuźma.

REKORD: Szumera – Żołna, Madzia, Kareta, Caputa, Dzierbicki – Waluś (46. Mucha), Czaicki (58. Nowak), Kowalczyk (73. Krysik), Sobik (68. Feruga) – Wróbel (73. Kasprzyk).