Skra zremisowała z Chrobrym Głogów

Po pełnym emocji spotkaniu Skra Częstochowa zremisowała w czwartek 7 kwietnia z Chrobrym Głogów 2:2. Piłkarze trenera Dziółki po raz pierwszy wystąpili na Stadionie Miejskim w Bełchatowie i patrząc na grę zespołu, śmiało można stwierdzić, iż dobrze odnaleźli się na obiekcie, który będzie areną ich zmagań do końca sezonu.

Czwartkowe spotkanie zaczęło się od mocnego akcentu ze strony gości z Głogowa. Na samym początku zza pola karnego groźnie uderzał jeden z graczy Chrobrego, lecz świetną interwencją popisał się Matusz Kos. Chwilę później, broniąc strzał z dystansu.

Piłkarze Skry jednak szybko opanowali sytuację i przejęli kontrolę nad dzisiejszym widowiskiem. Gracze trenera Jakuba Dziółki umiejętnie operowali futbolówką, tworząc ładne dla oka, wielopodaniowe akcje. W 10. minucie spotkania bardzo groźnie w pole karne głogowian centrował Krzysztof Napora. Defensorzy gości skutecznie jednak interweniowali i zażegnali zagrożenie.

Nietrudno było jednak o wniosek, że z każdą minutą piłkarze Skry czują się coraz lepiej i pewniej. Z pewnością należy zwrócić uwagę na fakt, że bardzo dobrze wykorzystywali aktywność bocznych pomocników. Atakowali w sposób różnorodny, próbując zarówno
crossowych zagrań od środkowych obrońców, jak i małej kombinacyjnej gry na połowie przeciwnika.

Pod koniec drugiego kwadransa, Piotr Nocoń – po krótko rozegranym rzucie rożnym z Piotrem Pyrdołem – zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego. Piłka po mocnym strzale ofensywnego pomocnika Skry zatrzymała się na bocznej siatce.

Wyniki i tabela Fortuna 1 Ligi

W 32. minucie kapitalną akcję przeprowadzili Piotr Pyrdoł z Bartłomiejem Burmanem. Ofensywny pomocnik zagrał piłkę na skrzydło do naszego wahadłowego, a Burman doskonale wypuścił go na wolne pole. Defensor Chrobrego nieprzepisowo powstrzymywał
Pyrdoła w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Adam Mesjasz, który pewnym strzałem pokonał Rafała
Leszczyńskiego!

Po bramce na 1:0, częstochowska drużyna wyglądała jeszcze lepiej. Co więcej, gracze trenera Dziółki szybko poszli na ciosem. Świetnym dryblingiem popisał się Maciej Mas, który po minięciu kilku rywali zagrał piłkę do Piotra Noconia. Kapitan Skry na jeden kontakt odegrał futbolówkę do naszego snajpera, który decydował się mijać bramkarza. Rafał Leszczyński musiał ratować się faulem, a arbiter podyktował kolejną jedenastkę dla naszej drużyny. Do piłki ponownie podszedł Adam Mesjasz i strzelił drugą bramkę dla Skry!

Od początku drugiej części gracze gości próbowali się odgryzać, lecz Skra przez długie fragmenty kontrolowała mecz. W 60. minucie gry świetnym odbiorem w okolicach środka boiska popisał się Piotr Pyrdoł, po czym inteligentnie zagrał piłkę do Macieja Masa. Napastnik z półwoleja uderzył na bramkę głogowian, lecz dobrą interwencją popisał się Rafał Leszczyński, który sparował piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie gracze gości dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz do pewnego momentu nie kreowali okazji z gry. Ponadto należy zauważyć, że nieco bardziej defensywne podejście naszej drużyny było raczej spowodowane korzystnym rezultatem. Trzeba natomiast przyznać, że piłkarze z Głogowa zaczęli stwarzać zagrożenie przy okazji stałych fragmentów.

W 77. minucie spotkania jeden z zawodników gości zaskoczył częstochowską defensywę mocnym dośrodkowaniem w kierunku dalszego słupka bramki. Akcję zamknął Dominik Piła i pokonał Mateusza Kosa.

Tuż po strzelonym golu, goście nabrali wiatru w żagle i już chwilę później Dominik Piła stanął przed kolejną szansą. Uderzenie głową skrzydłowego minimalnie minęło bramkę golkipera Skry.

W 89. minucie głogowianie ruszyli lewym skrzydłem. Rzuchowski dobrze zagrał przed pole karne do Tomasza Cywki, który uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza.

W doliczonym czasie gry świetną okazję miał jeszcze Van Der Hejiden, lecz znacząco się pomylił, próbując wykańczać dośrodkowanie z lewej strony.

Piłkarze Skry zdobyli cenny punkt z prawdziwą rewelacją Fortuna 1 Ligi. I choć nie udało się dowieźć prowadzenia do końca, to za najlepszy komentarz niech posłużą słowa trenera Djurdievica z konferencji prasowej: „Gracie lepiej niż punktujecie”.

Skra Częstochowa – Chrobry Głogów 2:2
1:0 - 33′ Mesjasz
2:0 - 39′ Mesjasz
1:2 - 77′ Piła
2:2 - 89′ Cywka

Skra Częstochowa: Kos – Mesjasz, Paluszek, Holik – Napora, Baranowicz, Olejnik (72’ Niedbała), Burman (84’ Winiarczyk), Nocoń, Pyrdoł (72’ Sajdak) – Mas (84’ Ropski)

Chrobry Głogów: Rafał Leszczyński – Tupaj (86’ Ilków Gołąb), Praznovsky, Michalec, Ziemann – Bochnak (64’ Cywka), Kolenc (64’ Dziąbek), Rzuchowski, Piła, Machaj (18’ Van der Heijden) – Lebedyński

Źródło i zdjęcie : Biuro Prasowe Skra Częstochowa / Bartosz Błach / Natanael Brewczyński