REKLAMA
REKLAMA

Wraca A Klasa!

Udostępnij :
Po zimowej przerwie wracają rozgrywki regionalnej "Serie A". W I grupie wszystkie spotkania zostaną rozegrane w sobotę, a w II grupie 4 mecze odbędą się w sobotę, a dwa w niedziele.

W pierwszej grupie zimę na fotelu lidera spędziła drużyna z Kamienicy Polskiej. Podopieczni Bartosza Glińskiego zdobyli komplet punktów wygrywając w 13 spotkaniach. Płomień Lgota Mała zajmuje drugą lokatę zdobywając 8 punktów mniej od lidera. Podium zamyka Naprzód Ostrowy, który zimą zmienił trenera. Krystiana Kotarskiego (odszedł do Unii Rędziny) zastąpił Marcin Kotyl.
Z 14 kolejki Klasy A gr. I najciekawiej zapowiada się więc spotkanie w Ostrowach, gdzie Naprzód podejmie lidera - LKS Kamienicę Polską.
Pozostałe mecze w tej grupie również powinny dostarczyć sporych emocji, wystarczy tylko spojrzeć na zestaw par gdzie m.in. 
Błękitni Libidza zmierzą się z Gromem Miedźno, a w Cykarzewie miejscowy Grom podejmie drużynę z Czarnego Lasu. Mecz podwyższonego ryzywka może być na północ od Częstochowy, do Polonii-Unii Widzów przyjeżdża rywal zza miedzy - Kmicic Kruszyna.

tabela Klasa

14 kolejka Klasy A gr. I:
SOBOTA, 23 marca 2024r.
15:30 Naprzód Ostrowy - LKS Kamienica Polska
15:30 Błękitni Libidza - Grom Miedźno
15:30 Grom Cykarzew - Płomień Czarny Las
15:30 Sparta Nowa Wieś - Oksza Łobodno
15:30 Ajaks Częstochowa - Płomień Lgota Mała
15:30 Pogoń Blachownia - Pogoń Kłomnice
15:30 Polonia-Unia Widzów - Kmicic Kruszyna

- Wyniki i tabela Klasa "A" gr. I

W drugiej grupie Klasy A liderem podczas przerwy zimowej był Piast Przyrów, który zdobył 28 punktów w 12 spotkaniach. Artur Mysłek wraz ze swoimi zawodnikami muszą jednak czuć oddech przeciwników, gdyż po jednym punkcie mniej mają Skalniak Kroczyce oraz Pilica Koniecpol.
Zapowiada się więc bardzo ciekawa runda w tej grupie, a na potknięcia faworytów czekają również Warta Poraj czy Olimpia Huta Stara.
Zbliżające się spotkania nie elektryzują tak jak w pierwszej grupie, jednak mogą być świetną weryfikacją zimowych przygotowań.

tabela Klasa

14 kolejka Klasy A gr. II:
SOBOTA, 23 marca 2024r.
12:30 Pilica Koniecpol - Sokół Olsztyn
15:30 Olimpia Huta Stara - Metal Rzeki Wielkie
15:30 Jura Niegowa - Orkan Rzerzęczyce
15:30 Skalniak Kroczyce - Płomień Częstochowa

NIEDZIELA, 24 marca 2024r.
11:00 Warta Mstów - Warta Poraj
11:00 Zieloni II Żarki - Piast Przyrów

- Wyniki i tabela Klasa "A" gr. II

REKLAMA